CSKA Moskova, sahaya Alexey Shved’ten yoksun çıkan bir diğer Rus temsilcisi Khimki Moskova’yı kendi evinde 88-74 mağlup etti.

Maçın ilk sayıları Daniel Hackett’tan geldi. Charles Jenkins’in üçlüğüyle skor 5-5’e geldi. Hackett ve Malcolm Thomas’ın karşılıklı sayılarının ardından Tony Crocker’ın üçlüğüyle Khimki öne geçti(9-11). Nando De Colo’nun basketiyle skor 13-13’te eşitlendi. CSKA, Sergio Rodriguez ve Kyle Hines’la 8-0’lık seri yakaladı. Will Clyburn’ün faulden bulduğu sayıyla ilk periyot 24-17 sona erdi.

İkinci periyodun ilk sayıları da Clyburn’den geldi. Stefan Markovic’in üçlüğüne karşılık Clyburn ve Joel Bolomboy’dan geldi ve fark ilk kez çift hanelere çıktı (31-20). Crocker’dan art arda beş sayı geldi. Jordan Mickey’nin çizgiden bulduğu sayılarla periyodun bitmesine 4:53 kala skor 34-30’a geldi. De Colo ve Hackett’ın sayıları farkı dokuza çıkardı. Karşılıklı sayıların ardından Othello Hunter’ın basketi farkı tekrar çift hanelere çıkardı (47-36). Periyodun son sayıları Cory Higgins’ten geldi ve ilk yarı 49-40 sona erdi.

İkinci yarının başında Alec Peters’ın ilk üçlüğüne karşılık Mickey’den geldi. Serbest atışlarla etkili olan CSKA, Peters’ın bu kez iki sayılık basketiyle farkı daha da açtı ve skoru 62-44’e getirdi. Khimki, uzun bir aradan sonra Crocker’la sayı buldu. Maçın Khimki adına ayakta kalan isimlerinden Malcolm Thomas ve Markovic’in basketleriyle skor 71-53’e geldi. Rodriguez’in faulden bulduğu sayılarla çeyrek 75-53 bitti.

Son periyoda Khimki Markovic ve Andrey Zubkov’un basketleriyle 0-4’lük seriyle başladı. Dee Bost’un sayılarıyla fark 15’e indi (77-62). CSKA bu seriye Hackett ve Mikhail Kulagin’den gelen iki üçlükle cevap verdi. Mickey’nin dört sayısına da, Bolomboy’dan cevap geldi. Kulagin’in üçlüğüyle skor periyodun bitmesine 02:49 kala skor 88-66’ya geldi. Kalan sürede Markovic’ten altı, Mickey’den iki sayı geldi ve maç 88-74 sona erdi.

CSKA tarafında Hackett 14 sayı, 3 ribaundla, Rodriguez 12 sayı, 5 asistle öne çıkarken; Khimki’de Markovic’in 18 sayısı ve Malcolm Thomas’ın 15 sayı, 5 ribaundu mağlubiyeti önleyemedi. Bu sonuçla CSKA 12. maçında 10. galibiyetini alırken, Khimki dört galibiyette kaldı.

*Maçın bireysel istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Efekan Ozener

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir