CSKA Moskova, LDLC Asvel karşısında zorlansa da kazandı! #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague’in 21. haftasında, çift maç haftasını galibiyetle bitirmek isteyen CSKA Moskova, evinde LDLC Asvel’i konuk etti.

CSKA Moskova ilk beşi: Daniel Hackett, Alexey Shved, Nikola Milutinov, Nikita Kurbanov, Tornike Shengelia

LDLC Asvel ilk beşi: Elie Okobo, Chris Jones, Marcos Knight, Youssoupha Fall, Dylan Osetkowski,

2021 yılında ilk defa EuroLeague arenasına çıkan konuk ekip LDLC Asvel, karşılaşmaya iyi başlayamadı. Daha ilk hücumda 24 saniye hücum süresini kullamayan konuk ekip, dönüşte de Kurbanov’un sayısına engel olamadı. Çeyreğe kötü başlayan LDLC Asvel çabuk toparlandı ve geçiş oyunlarında bulduğu sayılarla televizyon molasına kadar başa baş bir oyun sergiledir.

Takımlar televizyon molasına 10-10 eşitlikle gittiler. Mola sonrasında sahneye çıkan Alexey Shved, bulduğu yedi sayı ile farkın yediye çıkmasında tek başına rol oynadı. Çeyreğin sonuna doğru savunmada sertliği arttıran konuk ekip, hücumda da bireysel sorumlulukların alınmasıyla farkı bir sayıya kadar indirdi. Son 30 saniyeye iki sayı geride giren konuk ekip, son topu değerlendirdi ve ikinci çeyreğe 23-23‘lük eşitlikle gitti.

İkinci çeyreğe etkili başlayan taraf CSKA Moskova oldu. 5-0’lık seri ile başlayan CSKA Moskova’ya cevap, mola sonrasında LDLC Asvel’den James Gist ile geldi. CSKA Moskova’nın kaçtığı LDLC Asvel’in kovaladığı ikinci çeyreğin ilk beş dakikası sonrasında, Itoudis molası geldi. Asvel’in tecrübeli ismi Gist’in hücumda aldığı sorumlulukla farkın açılmasına izin vermezken, CSKA Moskova’da hücumda sayı bulmakta zorlanıyor. Çeyreğin sonuna doğru iki ekipte hücumda sayı bulmakta oldukça zorlandı. Çeyrek sonuna kadar devam eden çekişmeli mücadele sonucunda CSKA Moskova, LDLC Asvel karşısında ilk yarıyı 40-39 önde tamamladı.

İkinci yarıda aynı ilk yarı gibi LDLC Asvel’in 24 saniyeyi değerlendiremeyişi ile başladı. Sonrasında savunmaların iyice sertleştiği ve geçiş oyunlarıyla sayıların buluduğu çeyrekte, çeyreğin ortasına geldiğimizde televizyon molasına 48-48’lik eşitlikle gidildi. Televizyon molası sonrası farkı altıya kadar çıkaran CSKA Moskova, sonrasında yaptığı çok basit top kayıpları ile farkın kapanmasına izin verse de son çeyreğe 62-61 önde girdi.

Son çeyreğe çok iyi başlayan CSKA Moskova, tempolu oyunuyla beraber farkı bir ara sekiz sayıya kadar çıkardı. Hücumda cevap vermeye çalışan LDLC Asvel’in direncini kırmak için savunma sertliği yüksek tutan CSKA Moskova, hücumda da zorlamaya devam etti. Daniel Hackett önderliğinde hücumda etkili olan CSKA Moskova, karşılaşmanın bitimine beş dakika kala farkı 10 sayıya çıkardı ve Fransız ekibine mola aldırdı. 12’ye kadar çıkan farkın altıya inmesiyle tekrar oyuna dahil olmak isteyen LDLC Asvel, Shved ve Shengelia’nın sayılar üçer üçer cevap veriyor. Kırılma anlarını iyi oynayan CSKA Moskova, LDLC Asvel’i 90-83 mağlup etti.

Çeyrek Sonuçları:

  1. Çeyrek: 23-23
  2. Çeyrek: 17-16
  3. Çeyrek: 22-21
  4. Çeyrek: 28-22

Detaylı istatistikler için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler