CSKA Başkanı Vatutin: “Itoudis burada olduğu sürece Mike James dönemez” #EuroLeague

Koç Dimitris Itoudis ile yeni sözleşme imzalayan CSKA Moscow’da Başkan Andrey Vatutin, Mike James ile kulüp arasındaki bağlardan bahsetti.

Rus medya organı Match TV’ye geniş çaplı bir röportaj veren Andrey Vatutin, Itoudis kulüpte görev aldığı sürece Mike James’in kadroda yer alamayacağını söyledi.

Vatutin’in geniş çaplı açıklamalarından Itoudis ve James’e dair öne çıkanlar şöyle:

“Itoudis burada olduğu sürece Mike James CSKA’ya dönemez. Bu karar koç tarafından alınmış bir karar ve ikisi arasındaki ilişkiye dayalı. James’e para cezası verebilir ya da sözleşmesini feshedebilirdik ancak son ana kadar sorunun çözülebileceğine inandık. Bu tip şeyler iki aile bireyi arasında yaşanabiliyor. Ben bile aralarındaki problemin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. Yine de James, Final Four’a kalmayı başardığımız zaman arayıp bizi tebrik etti. NBA şansını değerlendirebildiği için onun adına çok mutluyum.

Itoudis ile ilgili durumu etraflıca değerlendirdik ve kendisi ile olan yolculuğumuzun henüz sona ermediğine karar verdik.. Birlikte altı kez Final Four’da yer alıp iki kez EuroLeague şampiyonu olduk. Yaşanılan sıkıntılardan bağımsız olarak mücadele ettiğimiz her organizasyonda iyi sonuçlar almaya devam ediyoruz.

Geçen yaz kilit diyebileceğimiz oyuncular ile üçer yıllık sözleşmeler imzaladık. O yüzden bence Dimitris’e doğru ayarlamaları yapması, kulübün uzun vadeli hedeflerini başarıyla yerine getirmesi için fırsat tanımamız gerektiğini düşündük. İmzaları atarken aldığımız kararlar tamamen ileriye dönüktü.”


Kaynak: Match TV

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler