Sırbistan Basketbol Ligi’nde ezeli rakibi karşısında şampiyonluğa ulaşan Kızılyız, elde ettiği bu şampiyonlukla gelecek sezon Euroleague’de oynama biletini de kapmış oldu.

Mücadelesine Euroleague’de devam edecek Kızılyıldız’ın başkanı Nebojsa Covic de Sırp gazetesi Blic’e gelecek sezon takımın bütçesinin ne kadar olacağına dair açıklamalarda bulunarak bir röportaj verdi.

Geçtiğimiz sezonlar gelecek sezon arasında finansal ne gibi değişiklikler olabileceğine, takımdan ayrılacak oyuncular veya takıma yeni katılacak oyuncular hakkında belirsizliğin hükum sürdüğünü belirten Covic şu ifadeleri kullandı:

“Geçen sezon bütçemiz 5.2 milyon euro civarındaydı. gelecek sezonsa bunun önemli bir artışa geçeceğini düşünmüyorum. Bütçemizin büyük bir kısmı Kızılyıldız taraftarı salonda boş yer bırakmadığı için bilet satışlarından karşılanıyor. Geçtiğimiz sezonu değerlendirecek olursak kombineler ve maç biletlerinin satışından 1.7 milyon euro kâr elde ettik, gelecek sezon bu oranın 2.5 milyon euroya çıkmasını umuyoruz.”

“Takımdan şu ana kadar vedalaşmayan herkes  kalmaya devam edecek. Yapılacak eklemeler hakkında konuşmam doğru olmaz, henüz kimseyle görüşmedik. Maddi açıdan büyük yıldızlar getiremeyiz takıma. Kulüp olarak politikamızı, Zirbes ve Miller gibi yabancı oyuncuların yanı sıra Nikola Kalinic gibi Sırp oyuncuların değerinin yükseltildiği planı devam ettireceğiz.”


Kaynak | Blic

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir