Covic Sağduyu Çağrısı Yaptı

THY Euroleague’de oynanacak Kızılyıldız-Galatasaray Liv Hospital maçı öncesinde Kızılyıldız Kulübü’nün Başkanı Nebojsa Covic, GS TV’ye açıklamalar yaptı.

Covic, sağduyu mesajları verdiği konuşmasında maçların savaş değil birer spor müsabakası olduğuna dikkat çekti:

“Maalesef şunu söylemek gerek. Bazı olaylar sporu aştı. Bu tatsız olay da siyasete mal oldu. O trajik olaydan sonra çok şeyler değişti. 21 Kasım’da genç bir hayat yitti, genç bir hayat söndü. İki ekip; ister Galatasaray ister Kızılyıldız olsun elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir taraftar böyle bir trajik olayla bir daha karşı karşıya gelmesin. İnşallah bundan sonra da böyle bir olayla karşılaşmayız.

Temenni ederiz ki artık bir daha böyle bir şey hiçbir yerde olmaz. Kızılyıldız ve Galatasaray olarak temelden yeni bir ev inşa etmemiz gerekiyor. Şunu da söylemek isterdim: Hiçbir Türk annesi Marko’nun annesin yaşadığı gibi bir şey yaşamasın. Taraftarlarımıza söylemek istiyorum: Maçlar birer savaş değil, spor müsabakalarıdır. Biz hemen parlayan bir milletiz. Türkler de öyle. 1900′lü yıllarda Galatasaray’ın kuruluşunda Sırplar da vardı. Biz birbirimize çok benziyoruz.”

Kaynak: Gs Tv

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler