Çin Büyükelçiliği’nden Alba Berlin takımındaki Türklere vize yok!

Koç Ahmet Çakı önderliğinde yeni sezon öncesi hazırlık maçlarını sürdüren Alba Berlin, Sichuan Blue ile karşılaşmak için Çin’e giderken büyük zorluklar yaşadı. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre Çin Büyükelçiliği, Ahmet Çakı, Fatih Gezer, Engin Atsür ve Dominique Johnson’a vize vermedi.

Çin Büyükelçiliği, Başantrenör Ahmet Çakı, yardımcısı Fatih Gezer, oyunculardan da Engin Atsür ve Dominique Johnson’a vize vermemesi hakkında yeterli bir açıklama yapmazken tek açıklama olarak vize vermediği bu dört kişinin sadece geride bıraktığımız sezonu Türkiye’de geçirmiş olmasına bağladı. Çin, gerekli açıklamayı yapmasa da Alman BZ gazetesi, G20 zirvesi çerçevesinde alınan güvenlik önlemleri sebebiyle vizenin verilmediğini söyledi.

Alba Berlin’in Çin’e Ahmet Çakı, Fatih Gezer, Engin Atsür ve Dominique Johnson’dan yoksun bir şekilde gitmesi üzerine Hürriyet Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Koç Ahmet Çakı: ”Maalesef bana, yardımcıma ve iki oyuncuma vize verilmedi. Çok üzgününüm ve moralimiz bozuk. Takımda iki sakat oyuncu var. Üç oyuncu milli takımda. İki oyuncum da vize alamadı. Takım yedi eksikle gitti, ligde yakında başlıyor ancak yapacak bir şey yok. Sporda bazen bu tür şeyler yaşanıyor. Bizim amacımız, bu olumsuz şartlara rağmen en iyi şekilde yakında başlayacak lige takımı hazırlamak.” şeklinde konuştu.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler