Çift uzatmalı klasiklere geçebilecek enfes maçta gülen taraf Darüşşafaka oldu! #BSL

ING Basketbol Süper Ligi ikinci haftasında Galatasaray Nef, sahasında Darüşşafaka’yı ağırladı.

Galatasaray Nef, ilk hafta Fenerbahçe Beko deplasmanında oldukça iyi performans gösteren Darüşşafaka’yı ağırladı.

Maçın başında her iki takımda ritim bulabilmiş değildi. Galatasaray, gerçekten kötü bir şut yüzdesiyle maça başladı. Buna rağmen faul çizgisine giderek maçtan kopmadı. Darüşşafaka tarafında ise Doğuş Özdemiroğlu, ilk çeyreğin ortasında bulunan 12 sayının yedisini atarak takımına nefes oldu. Konuk ekip, çeyreğin sonunda vitesi arttırdı ve farkı yediye kadar çıkardı. Doğuş Özdemiroğlu, takımın ilk çeyrekte attığı 20 sayının yarısına ismini yazdırdı.

İkinci çeyrekle birlikte Galatasaray Nef’in skor makineleri uyandı. Önce Purcell akabinde de Bost’tan gelen sayılarla ev sahibi takım, farkı tek topa kadar indirdi. Doğuş Özdemiroğlu, takımını ayakta tutmaya çalışsa da Blackshear’ın da devreye girmesiyle ev sahibi ekip öne geçip maçın kontrolünü almayı başardı. Bost’un oyundan çıkmasıyla bütün komuta Trimble’a kaldı ve onu tepeden bol bol ikili oyun kurarken gördük. Blackshear etrafına kurulan dört tane tehditkar şutör ile Galatasaray çok iyi hücum etmeye başladı. Konuk ekip tarafında ise daha çok birebir oyunlar denendi ama çok başarılı olamadılar. Galatasaray Nef, çeyrek sonundaki hücum performansıyla ilk yarıyı 46-36 önde bitirmeyi başardı.

İkinci yarıya da kaldığı yerden devam eden ev sahibi, De Bost’un üçlüğü ile farkı 13 sayıya çıkardı. Bu fark maçtaki en büyük fark oldu. Galatasaray, üst üste yaptığı top kayıplarıyla rakibine ritim kazandırdı. Böylece fark üç sayıya kadar indi. Troy Coupain bu bölümde bulduğu altı sayı ile fark yarattı.

Ev sahibinde kriz devam etti. Konuk ekipte ise Doğuş Özdemiroğlu şov devam etti ve böylece Darüşşafaka tekrardan öne geçmeyi başardı. Kerry Blackshear, maça yine fazla geldi. Üçüncü çeyreği başından sonuna domine eden pivot, üst üste bulduğu sayılarla takımının farkı tekrardan beş sayıya çıkarmasını sağladı.

De Bost’un yaşadığı ufak bir sakatlıkla birlikte tekrardan Melo Trimble ipleri eline aldı. Yine ikili oyunlar ile kendisi hücumları bitirmeyi tercih etti. Galatasaray Nef’in doğal bir oyun kurucu eksikliği yaşabileceğini düşünüyorum.

Son çeyreğin başına Sadık Emir’in etkili oyunu damga vurdu. Genç oyuncu, geçen hafta olduğu gibi bu maçta da çift hanelere ulaşmayı başardı. Darüşşafaka’nın guardlarının pes etmeye niyeti yoktu. Böylece farkı üç sayıya kadar indirmeyi başardılar. Maçın son dakikasına girdiğimizde 79-79’luk beraberlikle girildi. Maçın normal süresi berabere sonuçlandı ve uzatmalara gidildi.

Uzatmalarda her iki takımda gerek yorgunluk gerek sertlik düzeyi sebebiyle karşılıklı top kayıpları ile başladı. Bost’un yaşadığı sakatlık sebebiyle hücum çok fazla Trimble bireysel becerisine kaldı. Darüşşafaka, hücumda çok daha fazla opsiyon yaratmayı başardı. Galatasaray, aldığı hücum ribaundları ile fark yarattı. Maçın ilk uzatmasında da eşitlik bozulmadı.

Sabaha kadar süreceğini hissettiren maçta Darüşşafaka, ikinci uzatmaya çok iyi başladı ve farkı yediye kadar çıkarmayı başardı. Purcell, 10 saniyede bulduğu beş sayıyla maça tekrardan ortaklık getirdi. Doğuş Özdemiroğlu, maçın bitimine bir dakika kala gönderdiği üçlük ile maça adeta noktayı koydu.

Galatasaray Nef  101-107  Darüşşafaka

  1. çeyrek sonucu: 13-20

2. çeyrek sonucu: 46-36

3. çeyrek sonucu: 65-58

4. çeyrek sonucu: 79-79

1.uzatma sonucu: 91-91 

2. uzatma sonucu: 101-107

İstatistikler

Galatasaray Nef | Dee Bost – 22 sayı, 9 asist |Kerry Blackshear – 24 sayı, 9 ribaund 

Darüşşafaka| Doğuş Özdemiroğlu – 22 sayı, 8 asist, 7 top çalma | Troy Coupain – 20 sayı, 11 asist

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler