bKErC1dZ1kqM3bvbla9HOQ

Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda ikinci tur karşılaşmaları az önce sona erdi. Günün son seansında sahaya çıkan Finlandiya, Bosna Hersek’i 55-38 yenerek adını çeyrek finale yazdırdı ve Millilerimizin rakibi oldu.
Yıldız Milli Takımımız dün aldığı Almanya mağlubiyetinin ardından grubunu ikinci sırada bitirmişti ve ikinci turda Letonya ile eşleşmişti. Letonya, şampiyona öncesinde yapılan bir hazırlık turnuvasında bizi farklı mağlup etmişti. Fakat oyuncularımız bugünkü maça çok daha motive çıktılar. Özellikle de son beş dakikadaki oyunumuzla zafere uzanmasını bildik ve çeyrek finale yükseldik. Bu maçın ardından da rakibimizi beklemeye başladık. Çeyrek finaldeki rakibimiz de az önce belli oldu. D Grubu’nu 3’te 3 ile tamamlayıp ikinci turda Bosna Hersek‘in karşısına çıkan Finlandiya, ilk yarıda çok kötü bir oyun ortaya koydu. Dışarıdan istedikleri yüzdeleri yakalayamamaları, maçı çözememelerine neden oldu. Ancak ikinci yarı ile birlikte kendilerine geldiler ve sahadan galibiyet ile ayrılarak çeyrek finalde Millilerimizin rakibi oldular.
FIBA’da yer alan bilgiye göre de Finlandiya ile Perşembe günü karşı karşıya geleceğiz. Maçın başlama saati de 19:30. Yıldızlarımıza yürekten başarılar dileyelim.

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: [email protected]

Website:

1 Comments

  1. Atahan - 17/08/2016

    Daha iyi takimiz. Allah'in izniyle aliriz bunu da. Yeterki çok mücadele edelim. Biz buradaki en kapasiteli takimiz. Haydi aslan parçaları!

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir