Çetin Yılmaz: “Erdem Can diğer Türk antrenörlere kapı açmış olacak”

TÜBAD Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Yılmaz, Utah Jazz ile NBA’e yelken açan Erdem Can hakkında bir açıklama yayımladı.

TÜBAD resmi internet sitesi aracılığıyla Erdem Can hakkında bir açıklama yayımlayan Çetin Yılmaz, deneyimli basketbol adamı hakkında övgü dolu sözler sarf etti.

Yılmaz, açıklamasında “Erdem Can’a gönülden başarılar diliyorum. Emeği ve çalışkanlığı ile hak etmişti. Ancak şimdi onu daha zor bir görev ve sorumluluk bekliyor. Bu görevinde sadece kendisi için değil tüm Türk Koçları adına başarılı olmak durumunda. Erdem’in başarısı örnek olup NBA için diğer Türk Antrenörlere kapı açmış olacak. Bundan da çok eminim. Bir kaç yıl içinde NBA’e giden Türk Koçlar çoğalacak. Erdem’e bol şans diliyorum.” ifadelerine yer verirken Can da TÜBAD aracılığıyla tüm antrenörlere bir mesaj gönderdi.

Tüm meslektaşlarına seslenen çiçeği burnunda asistan koç, şu ifadeleri kullandı:

“Antrenörlüğe başladığım ilk günden beri aslında diğer tüm meslektaşlarımda olduğu gibi, benim de en üst düzeyde çalışabilme rüyam ve motivasyonum vardı. Aslında şanslı olanlardanım, Türkiye Birinci Ligi, İkinci Ligi, Yunanistan Ligi, Dünya ve Avrupa Şampiyonaları, EuroLeague gibi organizasyonların hepsinde koçluk yaptım. Şimdi de yeni bir sayfa açmamın zamanı gelmişti ve çok değerli bir teklif aldım. Amacım ülkemi, ailemi en üst düzeyde gururla temsil etmek. Umarım diğer antrenör arkadaşlarıma da yol açabilecek bir duruş sergileyebilirim. Sevgiler, saygılar…”


Kaynak: tubad.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler