Çekişmeli geçen karşılaşmanın galibi BEST Balıkesir oldu!

Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin 29. haftasında BEST Balıkesir, Pınar Karşıyaka’yı evinde ağırladı. Son saniyelere kadar çekişmeli geçen mücadeleden BEST Balıkesir, 101 – 99 galip ayrıldı.

Mücadeleye Pınar Karşıyaka, Josh Owens’ın sayısıyla başladı. Mateusz Poanitka ile Michael Green’in de art arda sayılar bulmasıyla konuk ekip, 6 – 0’lık önemli bir seriyle maça adımını attı. BEST Balıkesir cephesinde ise ilk sayılar Andrew Andrews’tan geldi. Aradaki farkı kısa sürede kapatmayı başaran ev sahibi ekip, Delroy James ile öne geçmeyi de başardı. (12 – 10) Her iki takım da hücumdaki ataklarını sıklaştırdı ve çekişmeli geçen ilk çeyrek, 28 – 29 Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci periyoda Pınar Karşıyaka iyi başladı. Mateusz Poanitka ile sayılar bulan İzmir ekibi, kısa sürede araya fark atmayı başardı. İkinci çeyrekte üç dakika geride kalırken skor 30 – 43’ü gösterdi. BEST Balıkesir’de savunma zayıflarken; Pınar Karşıyaka cephesinde J’Covan Brown, takımının hanesine sayılar yazdırdı. Skorsuz geçen birkaç dakikanın ardından takımlar, karşılıklı basketler bulmaya başladı. Andrew Andrews ve Austin Nichols ile hücumda sayılar bulan BEST Balıkesir, bir anda skorda rakibini yakalamayı başardı ve Pınar Karşıyaka’ya molayı aldırdı. (50 – 54) Moladan sayıyla dönen Pınar Karşıyaka, devreyi 50 – 59 dokuz sayı farkla önde tamamladı.

@KSKBasket
@KSKBasket

Pınar Karşıyaka karşısında skorda sürekli geriye düşen ancak art arda bulduğu sayılarla yeniden rakibini yakalamayı başaran BEST Balıkesir, üçüncü periyodu da aynı bu şekilde geçirdi. İkinci yarının ilk dakikalarında hücumda zorlanan ev sahibi takım, Joey Dorsey’den art arda gelen önemli sayılarla aradaki fakrı yavaş yavaş kapatmaya başladı. 10 sayıdan daha fazla olan aradaki fark, Austin Nichols’ın smacıyla sekiz sayıya indi ve takımlar kritik final periyoduna 71 – 79 skorla girdi.

Dördüncü çeyrek, Mateusz Ponitka’nın sayılarıyla başladı. Skorda ona yardım eden Michael Green’in de ardından İzmir ekibi, farkı yeniden çift hanelere taşıdı. (73 – 86) Andrew Andrews ve Joey Dorsey ile yeniden sayılar bulan ev sahibi takım, mücadelenin bitimine son beş dakika kala farkı yeniden azalttı ve beş sayıya kadar indirdi. Çekişmeli geçen karşılaşmada BEST Balıkesir’in yeniden skora ortak olmasıyla takımlar son bir dakikaya 97 – 98 skorla girdi. Heyecanın arttığı son dakikada Joey Dorsey ve Delroy James’ten gelen sayılarla BEST Balıkesir, mücadeleyi 101 – 99 kazandı.

Geri1 of 2

Çekişmeli geçen karşılaşmanın galibi BEST Balıkesir oldu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler