Cleveland Cavaliers’ta forma giyen milli oyuncu Cedi Osman, geçtiğimiz sezon ve yaklaşan Dünya Kupası hakkında açıklamalarda bulundu.

Cedi Osman, Fanatik‘in sorularını yanıtladı. Yükselen yıldız, LeBron James’in takımdan ayrılmasının kendisi adına iyi olduğunu belirtti.

“Takım olarak çok iyi olmasa da bireysel olarak çok iyi bir sezonu geride bıraktığımı düşünüyorum. Benim için önemli olan ilk iki sezonu orada başarıyla bitirmekti. İlk başlarda inişler çıkışlar yaşadım ama sezonu iyi bitirdim. Başarılı olduğumu düşünüyorum. LeBron’un gitmesi benim için iyi oldu aslında. İlk beşte yer açıldı ve bunu değerlendirdim. 30 dakikanın üzerinde süre aldım. Bu benim hedeflerimden biriydi ve verilen şansı iyi değerlendirdim.”

“Ben Milli Takım’da oynamaktan her zaman çok büyük zevk aldım ve gurur duydum. Benim için büyük anlamı var ve o ortamın içinde bulunmayı seviyorum. Ama şunu da göz önünde bulundurmak lazım. Play- Off’larda da oynadığınız takdirde, zaten 82 normal sezon maçı bir anda 100 maçlara yaklaşıyor ve yaş ilerledikçe bu tempoyu kaldırmak zorlaşıyor. Bu nedenle gelemeyen kişilere de hak veriyorum. Ancak ben şunu söyleyebilirim ki, sağlıklı olduğum her zaman Ay-Yıldızlı formayı seve seve giyeceğim.”

“Dünya Kupası çok önemli. Çin’de yapılacak olması da, bütün gözlerin orada olmasına neden olacak. Çünkü çok büyük bir market. Artık NBA oyuncularının ilk durağı Çin oldu. ABD ile aynı grupta bulunmamız heyecanı daha da artırıyor. Kolay bir grup değil. Çek Cumhuriyeti de güçlü bir takım. Onlarla Almanya’da turnuva oynamıştık. ABD’nin gücü zaten belli. Japonya’yı ise çok tanımıyoruz. İlk iki gruptan çıkalım, sonra her şey olabilir. İlk grupta zorlanırız ama çıkacağımıza inanıyorum. Diğer taraftan da Yunanistan kesin olur, Brezilya-Karadağ arasında bir mücadele yaşanır. Orada da ABD’nin 1. olacağını düşünüyorum, sonra ikincilik için de bizimle birlikte Yunanistan, Karadağ ya da Brezilya arasında kıyasıya bir mücadele yaşanacaktır. Bu iki gruptan çıktıktan sonra zaten 16 takım arasına kalıyoruz, sonra da tek tek oynanacak maçlarda her şey olabilir.”

*Röportajın tamamına Fanatik‘ten ulaşabilirsiniz.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir