Cedi Osman: “LeBron’la çok iyi ilişkimiz var, onunla iyi arkadaş olduk”

NBA’de Cleveland Cavaliers formasını terleten milli yıldızımız Cedi Osman, takımının medya gününde basının karşısına çıktı.

LeBron ile olan ilişkisinden, geçirdiği yaz döneminden ve daha birçok konudan bahseden Cedi Osman, basın mensuplarının sorularına her zamanki sempatik tavırları ile yanıt verdi.

Cedi Osman‘ın açıklamalarından bazı cümleler şu şekilde:

“Yoğun bir yaz dönemi geçirdim. Birçok maça çıktım. ABD’ye gidip geldim. Benim hayalim de bu takımda daha büyük bir role sahip olmaktı zaten. Bu nedenle çok çalıştım. Hazırım. Hep bu sezonu düşündüm. Geçen yıl mükemmel bir tecrübeydi. LeBron James ile yan yana NBA’de oynadım. Bu adeta bir hayalin gerçekleşmesiydi. Şimdi herkese neler yapabileceğimi göstermek istiyorum.”

LeBron ile Yaz Ligi için Las Vegas’a geldiği sırada beraber yemek yedik. Beni birlikte çalışmamız için davet etti. Tabii ki kabul ettim. Onunla Los Angeles’ta buluştuk. İlk gün LeBron ile çalıştık. İkinci gün Kawhi Leonard ve Kevin Durant’in de bize katılacağını söyledi. Dünyadaki en iyi üç forvetle birlikte çalışma ve onlardan öğrenme fırsatını elde ettim. Bunu asla unutmayacağım. Çocukken onları izler, bilgisayar oyunlarında onları kontrol ederdim. Tarifsiz bir duyguydu. Onlardan gördüğüm en önemli şey; bütün çalışmalar hakkında ve sırasında benimle konuşmaları, yaptıklarımızı bana anlatmaları oldu. Belki çok basit bir şey ama benim için çok önemliydi.

LeBron’un gidişine elbette üzüldüm. Sezon içerisinde de bu soruyu sordular ve üzüleceğimi söylemiştim. Çünkü onunla çok iyi bir ilişkimiz var, iyi arkadaş olduk. Beni kanatlarının altına aldı. Ne olursa olsun daima beni destekledi. Kötü oynadığım maçlardan sonra da başımı dik tutmamı söyledi. Artık ondan öğrendiklerimi herkese göstermenin vakti geldi. Ben bu meydan okumaya hazırım.

LeBron’un saha içi liderliğini anlatamam. Ama saha dışında da çok iyi bir lider olduğunu gördüm. Sürekli takımı öne çıkarıp takımı önemsedi. Takımın beraber zaman geçirmesi için yemekler düzenledi, bizi bir arada tuttu. Playofflar geldiğinde bambaşka bir havaya büründü. Herkesle tek tek ilgileniyordu. Bir çaylak olarak bana ya da Kyle Korver’a farklı davranmıyordu. Ondan öğrendiğim en önemli şey saha içinde ya da dışında bir lider olarak yapabileceğim her şeyi takım için yapmaya odaklanmak oldu.


  • Video: USA TODAY Sports

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler