Cedi Osman: “#BSL’ye çıksak bile sadece yerli oyunculara şans vereceğiz”

Milli yıldızımız Cedi Osman, Pizza Bulls Cedi Osman Basketbol Takımının tanıtım töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Cedi Osman Academy ve Pizza Bulls işbirliğiyle kurulan ve önümüzdeki sezondan itibaren TB2L’de mücadele edecek olan Pizza Bulls Cedi Osman Basketbol Takımının tanıtımı yapıldı.

Takımın koçluğunu aynı zamanda Akademi tarafının koordinatörü olan Hasan Serbest üstlenecek.

Takımın misyon ve vizyonu hakkında önemli açıklamalarda bulunan Cedi, yerli oyunculara şans tanımanın önemini vurguladı.

Yıldız oyuncu, toplantıda konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Bu ailede olduğunuz için çok mutlu ve gururluyuz. Pizza Bulls ailesine de çok teşekkür ederim. Önümüzde çok güzel bir yol var. Önemli ve uzun bir işbirliği olacaktır. Yolumuz uzun ve başarıya aç bir grubuz. Bizim çok büyük hayallerimiz var. Akademiyi kurarken bu kadar büyük hayallerimiz yoktu ama ailemiz büyüdükçe durum değişti. En büyük hayalimiz olan A takımı da kurduk. Hepsi yetenekli ve başarılı oyuncular. Benim onlara güvenim sonsuz. Ne olursa olsun her zaman arkalarında olacağım ve inşallah büyük işlere imza atacağız.”

Toplantının ardından DHA’ya konuşan Cedi, projenin gelişimi ve NBA arenasına adım atan temsilcilerimiz hakkında da konuştu.

Cedi’nin açıklamaları şöyle:

“Ağabeyimle beraber büyük bir hayalimizdi. İlk başta akademiyi kurarken A takım hedefimiz yoktu ama her şey iyi gidince hayallerimiz de büyüdü. Sonunda en büyük hayalimiz olan A takımı da kurduk. Burada Cavit Bey ve ekibine çok teşekkür ederim. Çok büyük bir işbirliği olacak. Yolumuz çok uzun. A takımımızın hem çok yetenekli hem de bir o kadar başarılı olacak. Bu tür projelerde zamana ihtiyacınız oluyor. Her şey zamanla iyi olacak. İnşallah her şey iyi olacak.

Hemen Süper Lig’de oynayalım diye bir acelemiz yok. Şu anda bizim en büyük hedefimiz, yerli oyunculara şans tanımak. Onları geliştirmek. Daha büyük kulüplere gidebiliyorlarsa yurt dışına gidebiliyorlarsa ne mutlu bize. Demek ki başarılı olmuşuz diyeceğiz ve mutlu olacağız. En büyük hedefimiz oyuncu geliştirmek ile birlikte iyi birer karakter geliştirmek. İnşallah da bunu başaracağız. Süper Lig’e tabii ki de çıkmak istiyoruz. Bunun için çok zamana ihtiyacımız var ama bir gün orada olacağımıza kesinlikle inanıyorum.

Süper Lig’e çıkmış olsak da biz yine hedefimizden şaşmayıp sadece yerli oyunculara şans vermek istiyoruz. Onların gelişimi bizim için çok önemli. Çünkü çok fazla yetenekli oyuncu var ama şans bulamıyorlar, kaybolup gidiyorlar. Biz onlara bir kapı açıyoruz. Yapabileceklerinin en iyisini yapmaları için şans vereceğiz. En büyük hedefimiz dört beş yıl sonra büyük bir tesis kurmak. Sadece Cedi Osman Akademi’ye ait olan. Orada da her sene bir geliştirme kampı kuracağız. Bizim için, benim için çok önemli. Onun için biraz daha zamana ihtiyacımız var ama hedefimiz her zaman Türk oyuncularına yardım etmek olacak.

Çok mutluyum. Alperen ve Ömer’in özellikle Yaz Ligi’nde gösterdikleri performanslar bizleri çok gururlandırdı, çok da mutlu etti. Sertaç her sene üzerine koyarak Barcelona’ya gitti. Gerçekten büyük bir başarı. Onlar adına ben çok mutluyum. İnşallah her şey daha da iyi olacak. Sertaç’ı da inşallah NBA’de görürüz. Neden bir Türk oyuncu daha orada olmasın? Gerçekten yaptıkları iş muazzam.”


Kaynak: dha.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler