Cedi Osman ay sonunda başlayacak Dünya Kupası öncesi FIBA’nın resmi sitesine açıklamarda bulundu.

Milli takımın NBA’deki temsilcilerinden Cedi Osman, FIBA’ya yaptığı açıklamada fazla tecrübeli olmadıklarını ancak kimseden korkmadıklarını söyledi. ABD’nin yenilmez olmadığını vurgulayan milli basketbolcu, öncelikli hedeflerinin ilk ikide yer almak olduğunu aktardı.

“Fransa maçında iyiydik”

Fransa maçında bence iyi oynadık. Bizim için önemli bir maçtı çünkü Fransa’ya karşı oynadık ve Fransa gelecek Dünya Kupası’nın favorilerinden biri. Öyle bir performans sergilemek gerçekten önemliydi. Parkeye çıkmak ve en iyisini yapmak bizim için çok önemli, o yüzden galibiyetten ötürü mutluyuz. Ancak tabii ki bu galibiyet bizim için çok şey ifade etmiyor, savaşmaya devam etmeliyiz.”

“Çok fazla tecrübemiz yok”

Tabii ki çok fazla tecrübemiz yok, özellikle de Dünya Kupası’nda. Gerçek anlamda daha önce oynayan sadece Ersan İlyasova ve Semih Erden var. Ben 2014’te oynadım ama fazla süre almadım. Bu yüzden de herkes için çok önemli bir deneyim olacağını düşünüyorum.

“ABD’yi yenmek zor ama imkansız değil”

Bence zorlu bir gruptayız. Japonya hakkında çok fazla bilgimiz yok ama antrenörlerimizle biraz konuştuk ve tehlikeli bir takım olduklarını biliyoruz. ABD en güçlü kadrosuyla gelmiyor ancak derin bir kadroları var ve iyi NBA oyuncularına sahipler. Onları yenmek zor ama imkansız değil. En iyi oyunumuzu oynayıp kazanmak ve grubu lider bitirmeye çabalamalıyız. Bunun için iyi bir takıma sahip olduğumuzu düşünüyorum.

“Hedef ilk iki”

Öncelikle ilk grubu ilk ikide bitirmek ve sonrasında bunu diğer aşamada da yapmak istiyoruz, tabii ki zor olacak. Ama Olimpiyat vizesini alabilecek zihniyete sahibiz.

“Kimseden korkmuyoruz”

ABD, 2010’da Durant, Rose ve daha nice oyuncusuyla çok güçlü bir kadroya sahipti ancak Türkiye sonuna dek savaştı. 40 dakika boyunca savaştık ve ikinci bitirdik, bizim için çok önemliydi. O takımdan daha genciz ve o kadar tecrübemiz yok ancak birbirimize inanmalı ve ne olursa olsun mücadeleyi sürdürmeliyiz. Kimseden korkmuyoruz.

Onur Çelikten

Twitter: @mrcelikten - E-posta: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir