Caron Butler ve fizikçi deGrasse Tyson ile smaç basmanın bilimi | #PodCast

Sporla bilimi buluşturan Playing with Science podcastinin yeni bölümünde “smaç basmanın bilimi” konuşuldu. Programa konuk olarak katılanlardan biri de eski NBA oyuncusu Caron Butler oldu. 2002 yılında Miami Heat tarafından draft edilen ve 2016 yılında Sacramento Kings’deki emekliliğine kadar dokuz farklı NBA takımında forma giyen Butler programda smaç basmanın basketbolcular açısından önemini ve smaç basarken dikat edilmesi gerekenleri anlatırken fizikçi Neil deGrasse Tyson smaç basmanın fiziğinden bahsetti. Aktör Michael Rapaport’un da katıldığı programda “smaç basmak” enine boyuna tartışıldı.

caron-butler-thunder-bucks

2007 ve 2008 yıllarında All Star olan ve 2011 yılında Dallas Mavericks ile şampiyonluk yüzüğünü kazanmayı başaran Butler programda ayrıca iyi ribaund almak için gerekli üç önemli sırrını anlattı, neden şu anda NBA’in en iyi ribaund alan oyuncusunun Russell Westbrook olduğunu düşündüğünü açıkladı.

Eski dönemlerde oynanan basketbolla yeni dönemi karşılaştıran Butler basketbola başladığı dönemde “kan çıkmadıysa faul çalınmaz” anlayışından bugünkü yumuşak basketbol anlayışına geçişi ve oyundaki değişimi anlattı.


Podcast | Slam Dunk Science (Part 1)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler