Carmelo Anthony’den Rio’daki favelalara ziyaret!

ABD Erkek Milli Basketbol Takımı’nın yıldızı Carmelo Anthony, Olimpiyat takvimindeki ender boş günlerinden birini Rio de Janeiro’nun favela şeklinde adlandırılan gecekondu mahallelerinde geçirdi.

Yüksek suç oranıyla bilinen ve geçtiğimiz günlerde bir grup ABD’li sporcunun da gasp edildiği bu bölgeler için Carmelo’nun ifadeleri, “Tanrı Kent filmini yüz defa izledim ve [gördüklerim] filmle oldukça uyuşuyordu. Bu benim ölmeden önce yapılması gerekenler listemdeydi; özellikle favelalara gitmek. Sadece bunu görmek ve tecrübe etmek istedim. Baltimore’da büyüyen ve kendi favelamın neye benzediğini bilen biri olarak oraya bunu tecrübe etmek, buna dokunmak istedim. Güvenliği getiremezdik. Polis etrafta yoktu. İnsanlar benimleydi ancak bu toplumu yöneten insanlara güvenmek zorundasınız. Gergin hissetmedim. Sadece atmosferin tadını çıkarıyordum. Oraya bir kez girdiğinizde pek de rahat hissetmezsiniz. Ben hissettim.” şeklindeydi.

Ek olarak Anthony, kişisel Instagram hesabından favelalarda çekilmiş bir fotoğrafını “Çoğu insanın tüyler ürpertici, korkunç ve tekinsiz dediğine benim rahat, sıcak ve yuva dediğimi keşfettim.” altyazısıyla paylaştı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler