ING Bank Basketbol Süper Ligi ilk hafta karşılaşmasında Büyükçekmece Basketbol rakibi Petkimspor’u 86-83 mağlup ederek lige galibiyetle başladı. 

Karşılaşmaya takımlar karşılıklı sayılar ile başlarken ev sahibi ekip Ahmetcan Duran’ın basketleriyle ilk çeyreği 24-20 önde kapatmayı başardı.

İkinci çeyreğe Anderson’ın liderliğinde başlayana Büyükçekmece farkı 7 sayıya kadar çıkartmayı başardı. (29-22) İlerleyen dakikalarda takım halinde bulduğu sayılar farkı indiren Petkimspor çeyreğin son bölümünde Sarunas Vasiliauskas ile bulduğu art arda üçlükler soyunma odasına 41-43 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe Ege Arar’ın sayılarıyla başlayan Petkimspor farkı 8 sayıya kadar çıkartmayı başardı. (43-51) İlerleyen dakikalarda toparlanan Büyükçekmece farkı indirmeyi başarsa da son çeyreğe deplasman ekibi 56-60 önde girmeyi başardı.

Büyük bir heyecan fırtınasına sahne olan son çeyreğe takımlar karşılıklı basketler ile başlarken son dakikalar uzun süre başa baş geçti. Maçı koparan isim ise Büyükçekmece Basketbol’dan Osiris Eldridge oldu ve takımını Petkimspor karşısında 86-83‘lük galibiyete taşıdı.

 

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir