Burak Elmas: “Müessese takımlarıyla aramızda haksız rekabet var”

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, basketbol takımına dair açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Galatasaray Erkek Voleybol Takımı’nın forma sponsorluk lansmanında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Elmas, Galatasaray Nef hakkında gelen bazı sorulara da cevap verirken, müessese takımlarıyla aralarında haksız bir rekabet olduğunu dile getirdi.

“Basketbol ve voleybol için artık amatör branş denmesi olayın gerçekliğinden çok uzak ve sadece bir alışkanlık. Müessese takımlarıyla bizler gibi üyeleri olan spor kulüplerinin mücadele ediyor olmasında bence haksız bir rekabet var. Müessese takımları ticari karlarının belli bir oranında rakamlarla kadrolar kurarken biz kulüpler olarak bu fonları yaratmakta zorluk yaşıyoruz.”

“Basketbolda biz bir model oluşturup bu modeli diğer şubelere de aynı şekilde yaymayı amaçlıyorduk. Basketbolda başarı elde edildi. Ben basketbolda bu sene yaratılan sinerjinin bir örnek olacağını ve diğer branşlarda da uygulanacağını ve de Galatasaray’ın her branşta hak ettiği yerlerde mücadele edeceğini düşünüyorum.”

Burak Elmas, Anadolu Efes serisinin ikinci maçı için gittiği Sinan Erdem Spor Salonu’nda yaşadığı koltuk problemi hakkında da konuştu:

“Birinci maça gittik, çok güzel bir galibiyet aldık. O maçta herhangi bir sorun yaşanmadı fakat ikinci maçta benim, Galatasaray Spor Kulübü başkanı olarak oturmam gereken yerin belli olmamasından ötürü birçok sorun yaşandı. Bize verilen biletleri kullanan bazı kulüp üyesi arkadaşlarımız tek tek çıkartılmaya da çalışıldı. Maalesef bir organizasyon bozukluğu vardı.

“Anadolu Efes başkanının ve yönetim kurulunun bu konuda herhangi bir dahli olduğunu ya da talimat verdiklerini asla düşünmüyorum. Kendilerini tanıyorum. Buna bazı profesyonel arkadaşların almış oldukları inisiyatif ve ilk maçtan duymuş oldukları rahatsızlık sebep olmuş olabilir. Biz de orada kulüp olarak gerekli tepkiyi gösterdik. Burada üzücü olan Avrupa’daki başarılarını ilk kutlayan olan kulüp olmamıza rağmen böyle bir davranış görmek.”

“Galatasaray’ın o seviyelerde mücadele edebilmesi beklenmiyordu herhalde, Galatasaray o seviyelerde mücadele ortaya koyunca da bazı profesyonel arkadaşlar orada rahatsızlık duymuş olabilir. Bu saha dışı bir olay, gereken tepki de gösterildi. Fazla bir şey söylemenin anlamı yok. Saha içinde indirmememiz ve saha içinde bundan uzak kalmamız lazım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler