Buğrahan Tuncer: ”Halkımızın önünde oynamayı özlemiştik” #FIBAWC

Büyük Britanya karşısında gelen galibiyete 17 sayılık katkıda bulunan Buğrahan Tuncer maçın ardından konuştu.

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri’nde ikinci maçında yüzü gülen Türkiye, Büyük Britanya’yı 84-67 mağlup etti. Galibiyetin mimarlarından olan Buğrahan Tuncer de karşılaşmanın ardından basın mensuplarına maç sonu görüşlerini aktardı.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda taraftarıyla buluştukları mücadelede 12 Dev Adam’ın taraftarının önünde oynamayı özlediklerinden söz etti. Kaybettikleri Belarus maçı için de kendi adına özür dileyen milli oyuncumuzun açıklamaları şöyle:

”Belarus maçında çok kötü oynadık. Kendi açımdan da kötü basketbol oynadım. Herkesten özür diliyorum. Bu karşılaşma telafi maçıydı. Belarus belki de gruptan çıkamayacak… Halkımızın önünde oynamayı özlemiştik. Bu seyirci önünde kazandığımız için mutluyuz. Ufak bir sakatlığım vardı ve hala fiziksel olarak çok iyi durumda değilim. Ancak halkımızın önünde bu karşılaşmada özgüvenle oynadım.

Bugün de maça iyi başlayamadık. İyi bir yerde sahneye çıktım. Sonrasında Larkin ve Melih’in oyunları, Metecan’ın da katkısı oldu. Çok yetenekli bir takımız ama güven eksikliğimiz var. Belki bize güvenilmiyor ya da biz o güveni veremiyoruz. İlerde belki de daha iyi boyutlara gidecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler