BSL’nin kurumsal kimliğinin yenilenmesi, Hermes Kreatif Ödülü’ne layık görüldü!

Spor Toto Basketbol Ligi’nin kurumsal kimliğinin yenilenmesi, Hermes Kreatif Ödülü’ne layık görüldü!

Spor Toto Basketbol Ligi’nin kurumsal kimliği ve geliştirilmesi konusunda Türkiye Basketbol Federasyonu’nun çözüm ortaklığını yürüten uluslararası spor pazarlama ajansı Infront Sports & Media, uluslararası düzeyde sektörün en önemli ödüllerinden biri olan Hermes Kreatif Ödülleri’nde zirveye layık görüldü. BSL’nin kurumsal kimliğinin yeniden oluşturulması konusunda tasarım ajansı Designwerk ile birlikte altın ödüle hak kazanan Infront, bu ödülü alarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Infront ile birlikte çalışan Türkiye Basketbol Federasyonu, Ekim 2014’te başlayan bu çözüm ortaklığı süresince lige yeni ve daha güçlü bir kurumsal kimlik kazandırarak markanın gelişimini hedefliyordu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, ödülün gelinen noktanın önemli bir ispatı olduğunu söyledi. Harun Erdenay: “Saha içinde Avrupa’da en çekişmeli basketbolu taraftarlarımıza sunmamızın yanı sıra saha dışında da bir dünya markası oluşturuyoruz. Infront’un BSL’nin gelişimi konusunda sarf ettiği efor, ligin göze görülür bir yükselme başarısı elde etmesinde kritik rol oynadı ve Hermes Kreatif Ödülü de bunun bir kanıtı niteliğinde oldu.” ifadelerini kullandı.

BSL Direktörü Samer Şenbayrak ise “Sezonun en heyecan verici dönemine giriyoruz ve kurumsal kimliğimiz ligimizin heyecan ve eğlencesini yansıtıyor. Önümüzdeki iki ay efsaneler yükselirken Türkiye’nin sporseverlerini bu heyecanın bir parçası olmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Infront Sports & Media Türkiye Genel Müdürü Ender Uslu ise, Hermes Kreatif Ödülü’ne layık görülen bu başarının mutluluk verici olduğunu söyledi. Ender Uslu: “BSL’yi bu seviyeye taşıyan, markalama konusundaki bilgi ve emeğimizin Hermes Kreatif Ödülü ile taçlanmış olması son derece mutluluk verici. Ligin yeni kimliği ve revize edilmiş pazarlama konseptiyle ulaştığı cazibe, sponsorların bu güçlü spor markasıyla işbirliğine gitmeleri konusunda önemli bir rol oynadı” cümlelerini kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler