Avrupa basketbolunun en rekabetçi yerel liglerinden #BSL’de takımlar, 2016/17 sezonu için transfer çalışmalarına devam ediyor. Eylül ayında da devam edeceğini düşündüğümüz hareketliliğin son gözdeleri Galatasaray Odeabank, Pınar Karşıyaka ve Beşiktaş Sompo Japan tarafından görücüye çıkarıldı, Darüşşafaka Doğuş’ta ise iç transfer hamlesi sayılabilecek bir durum mevcut, gelin hep birlikte göz atalım.

19.08.2016 - TrendMedya Transfer Raporu

Pınar Karşıyaka ilk olarak TrendBasket kaynakları tarafından duyurulan gelişmeyle geride bıraktığımız basketbol sezonunu Dinamo Sassari’de geçiren Brent Petway’i kadrosuna katarken Galatasaray Odeabank, skorer oyun kurucu arayışını tecrübeli isim Justin Dentmon ile taçlandırmayı başardı. Bu iki hamleden önce açıklanan oldukça nitelikli gelişme ise eski Los Angeles Lakerslı Earl Clark’ın Koç Ufuk Sarıca’nın sıradaki ıslak imzası olmasıydı.

Dünün son saatlerini yaşarken önemli bir gelişme de Darüşşafaka Doğuş cephesinde yaşandı. Başantrenörlük görevine David Blatt’ı getirerek iddialı bir mesaj veren Daçka, NBA’den beklediği kontratı alamayan Semih Erden ile yeniden masaya oturdu ve anlaşma noktasına gelindi.

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir