Spor Toto Basketbol Ligi, Herkese Kitap Vakfı’nın hayata geçirdiği 17 Nisan Kitap Hediye Günü kampanyasını basketbolla taçlandırmaya hazırlanıyor. Bu sene ilk defa kutlanacak olan Kitap Hediye Günü kapsamında Spor Toto Basketbol Ligi’nde forma giyen on altı yıldızı, Can Yayınları desteğiyle Türk Basketbolu efsanesi Yalçın Granit’in hayat hikayesini anlatan “Adanmak” kitabını sosyal medya hesabı olan Instagram üzerinden seçtiği birine hediye edecek. 

BSL Direktörlüğü, ligdeki on altı kulübe bu kitabın temin edilmesini sağladı. Kampanyaya göre ilk kitap takımdan bir oyuncuya, ikincisi ise oyuncunun seçtiği birine hediye edilecek ve bu an oyuncunun Instagram hesabı üzerinden paylaşılacak.

BSL Direktörü Samet Şenbayrak, etkinliğe ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu. Şenbayrak: “Camiamız için Kitap Hediye Günü etkinliğinin zamanlamasını çok uygun olarak değerlendiriyorum, zira geçtiğimiz ay hepimizin saygı duyduğu Yalçın Granit’in hayat hikayesini anlatan “Adanmak” kitabı Can Yayınları tarafından yayınlandı. Tabii ki sevgili Granit’in hayatının ötesinde bu kitap Türk basketbolu tarihini de anlatıyor. Bu hikayeyi oyuncularımız, gençlerimiz ve taraftarlarımızla paylaşmak arzusundayız.” cümlelerini kaydetti.

Samet Şenbayrak’ın paylaştığı video resmi BSL Instagram hesabı üzerinden izlenebilir. Aynı zamanda hafta boyunca BSL’nin yıldız oyuncuları, @basketsuperligi ve @kitapvakfi hesaplarını mention ederek #bendensana , #17Nisan , #kitaphediyegunu ve #Adanmak etiketleriyle Instagram üzerinden hediye etme anı videolarını paylaşacak.

Herkese Kitap Vakfı Başkanı Bülent Şenver ise “Spor Toto Basketbol Ligi gibi güçlü ve saygıdeğer bir kuruluşun kampanyamıza gösterdiği ilgi bizi çok sevindirdi ve motive etti. BSL’ye ve kampanyayı sahiplenen sporcularımıza çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Granit’in oğlu Ali Granit’in yazdığı Adanmak” kitabı, 1932 yılında İstanbul’da dünyaya gelen spor adamının BSL, Olimpiyatlar ve FIBA Avrupa Şampiyonları’nda mücadele etmesinin yanı sıra basketbolu bıraktıktan sonra antrenör, yönetici ve yazar olarak Türk basketboluna katkı sağlamaya devam etmesini anlatıyor.

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir