#BSL Pınar Kaşıyaka’da transfer yasağı beklenmiyor

#BSL ve FIBA #BCL’nin önemli ekiplerinden Pınar Karşıyaka’nın bazı oyunculara geçmiş dönemden kalan borçlarının olduğu ve bu borçlar sebebiyle yeşil kırmızılı ekibe FIBA nezdinde transfer yasağı gelebileceği iddia edilmişti.

Pınar Karşıyaka’nın birtakım geçmiş dönem borçlarına sahip olduğunun doğrulanmasına karşın tüm bu borçların ödeme takvimine bağlanmakta olduğu ifade edilirken FIBA’nın herhangi bir transfer yasağı cezası vermesinin beklenmediğinin altı çizildi.

Sezon başında ortaya konan bütçe dahilinde oldukça verimli bir kadro oluşturan Pınar Karşıyaka, son olarak 7DAYS Eurocup Rising Star Mateusz Ponitka’yı kadrosuna katarak 2016/17 sezonunda da rekabet ortamının sonuna değin içerisinde yer alacağının sinyallerini vermişti.

Öte yandan Pınar Karşıyaka’nın toplam dönem borcunun önemli bir bölümünün Justin Carter ile bağlantılı olduğu öğrenilirken Birleşik Devletler vatandaşı oyuncunun Çin Halk Cumhuriyeti’ne transfer olurken Pınar Karşıyaka ile yaşanan anlaşmazlık sebebiyle yeşil kırmızılı ekipten oynamadığı ama kontrat süresi dahilinde olan bölümün ücretini FIBA’ya taşıdığı kaydedildi. Geçen yılın büyük bölümünü sakat olarak geçiren Lazeric Jones ve Juan Palacios’un da ödemeleri ile ilgili menajerler ile görüşmelerin sürdüğü ve olumlu gittiği bildirildi.

İzmir temsilcisinin gelecek dönem ödeme planlarında herhangi bir aksaklık ve/veya gecikme olmasının söz konusu olmadığı ve tüm ekonomik yapılanmanın net bir şekilde ortaya konduğu ifade edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler