Bryce Dejean Jones aramızdan ayrıldı… #RIP

Hayatın karanlık yüzü New Orleans Pelicans oyuncusu Bryce Dejean Jones’a kendisini gösterdi. Jones 28 Mayıs sabahı (3:20) sularında Dallas’daki bir apartmanda vurularak hayata gözlerini yumdu.

Jones, 21 Ağuştos 1992’de Los Angeles’da doğdu. William Park Lisesi’nde 16.9 sayı 7.5 ribaund ortalamaları tutturduktan sonra Güney Carolina Üniversitesi’ne seçildi. Burada bir yıl oynadıktan sonra Nevada-Las Vegas Üniversitesi’ne geçiş yaptı. Burada 10.3 sayı ortalama tutturdu. Sonraki yıl tekrar üniversite değiştirerek Fred Hoiberg yönetimindeki Iowa State Üniversitesi’ne geçti. Burada 10.5 sayı, 4.7 ribaundla oynadı ve Arkansas’a karşı attığı 27 sayıyla CBSSports.com haftanın oyuncusu ödülüne layık görüldü. Kariyerinin ilk double-double’ını ise Oakland’a karşı 20 sayı 11 ribaundla gerçekleştirdi.

Profesyonel kariyerine ise NBA D-League takımlarından Idaho Stampede’le başladı ve burada gösterdiği iyi performansının ardından New Orleans Pelicans’la, önce iki tane on günlük sonrasında ise üç yıllık bir kontrat imzaladı. Vefatıyla birlikte NBA kariyerini de 5.6 sayı ve 4.1 ribaund  ortalamalarıyla tamamlamış oldu. NBA’de en iyi maçını 17 sayı 9 ribaund ile Los Angeles Lakers’a karşı oynadı.

İki kız, dört de erkek kardeşi olan Jones, Nevada Üniversitesi’ni dereceyle tamamladıktan sonra  gençlik gelişimi-aile ve tüketici bilimleri alanında master yaptı.

Dejean-Jones 28 Mayıs’da eski kız arkadaşını görmeye Dallas’daki bir apartmana gitti ve eski kız arkadaşının evi sanarak başka bir daireye girmeye çalıştı… Gece (3:20) sularında üst katta uyuyan bir apartman sakini sinirlenerek silahını Jones’a çekti ve vurdu. Jones’un ölümünün ardından birçok kurum ve insandan açıklama geldi.

Minnesota Timberwolves oyuncusu Shabazz Muhammed:

Pelicans yönetimi de Twitter aracılığıyla Jones’un ölümünden dolayı derin bir üzüntü duyduklarını, geleceği parlak olan oyuncunun ailesinin ve yakınlarının yanında olduğunu belirtti.

Iowa State’de birlikte çalıştığı koçu Fred Hoiberg ise ” Bu trajik haberi duyduğumuz için çok üzgünüz. Yollarımız kesiştiği için çok minnettarım. Basketbolu çok seven, çalışkan ve yetenekli bir oyuncuydu. NBA’e gitmek onun hayaliydi ve bu yolda azimli bir şekilde çalıştı. Bu hem benim hem de Iowa State ailesi için çok üzücü bir gün. Dualarımız onunla ve ailesiyle” şeklinde konuştu.

Jones’un ölümünden sonra anısına hazırlanmış bir video:

http://youtu.be/DyVS8x9L62M

İddialara göre Jones apartmana izinsiz girmişti ve Amerikan yasalarına göre bir başkasının mülkiyetine izinsiz girmek yasak ve bu durumda Jones’u vuran apartman sakinin bu davranışı suç sayılmıyor.


Kaynak |

Bleacher Report, OurSportsCentral.com, NBA.com, espn.go.com, Sarah Mervosh/Dallas Morning News, Dallas Police Department, Youtube/ Basketball Whiplash

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler