Geri1 of 2

Brose Bamberg yine son saniyede mağlup! | #GameOn

Euroleague’in orta sıralarındaki takımlardan Brose Bamberg bu hafta yine kendisi gibi iki galibiyet ve dört mağlubiyetle devam eden Kızılyıldız’ı ağırladı. İki önemli oyuncusu Elias Harris ve Vladimir Veremeenko’dan yoksun çıkan Bamberg reboundlardaki büyük zaafına rağmen maçı son dakikaya kadar taşımayı başarsa da geçen hafta Darüşşafaka karşısındakine benzer bir tabloyla maçı son saniyelerde rakibine hediye etti. (79-78)

img_1339

Onur Arpat / TrendBasket

İlk çeyreğe Lucca Staiger’in iki üçlüğüyle başlayan Bamberg’e karşı Kızılyıldız uzunlardaki üstünlüğünü kullanarak içeriden atışlarla karşılık verdi. Kuzmiç ve Mjelica ikilisi ilk çeyrekte Bamberg üzünlarını sıklıkla aşarak sayı buldu. İlk çeyrek Bamberg ekibinin 14-11 üstünlüğü ile tamamlandı.İkinci çeyreğe Kızılyıldız oldukça iyi bir başlangıç yaparak önce Jenkins’in üçlüğü ile beraberliği yakaladı, sonrasında Simonoviç’in başarılı performansıyla çeyreğin sonucunda maçı 39-28 gibi çift haneli bir farka kadar getirdi.

İkinci yarıda Bamberg Theis ve Radosevic’in başarılı defansı ve Zisis ve Causeur’ün sayılarıyla oyunu yeniden dengeye getirdi. Bu dönemde savunmasını sertleştiren ve bunda önemli ölçüde başarılı da olan Bamberg üzünları çeyreğin sonuna doğru yorgunluk belirtileri göstermeye başladı. Çeyreğin sonuna gelindiğinde Daniel Theis dördüncü faulünü aldı ve başarılı performasına rağmen koç Trinchieri tarafından kenara alındı. Kızılyıldız üçüncü çeyrekte Simonoviç ve Guduric’in uzun ve orta mesafeli atışlarıyla etkili oldu. Son çeyrekte ise Bamberg’te Melli’nin de 4 faul ile dışarıya çıkması sonucu Kızılyıldız içeriden etkili olarak maçın son saniyelerine 79-78 önde girmesini bildi.

img_1346

Onur Arpat / TrendBasket

Bamberg son hücumda geçen hafta Darüşşafaka deplasmanında yaşanana benzer şekilde iyi bir set kuramadan Darıus Miller ile sayıya gitmeye çalışsa da bunu başaramadı ve kendi sahasında ikinci yenilgisini almış oldu. Kızılyıldız’da galibiyette 18 sayı 5 Rebound 3 asist ile oynayan Mjelica ve 17 sayı 4 rebound ile oynayan Simonoviç’in katkıları önemliydi. Brose Bamberg’te ise Nikolo Melli’nin 16 sayı 10 reboundluk performansı yenilgiyi önleyemedi.

Geri1 of 2

Brose Bamberg yine son saniyede mağlup! | #GameOn

Onur Arpat

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir