Brose, 26 sayı geriden gelerek Barcelona’yı devirdi! | #EuroLeague

Türk Hava Yolları EuroLeague’in yedinci haftasında Barcelona ile Brose Bamberg karşı karşıya geldi. Brose Bamberg, 26 sayı geriden gelerek maçı 84-81 kazanmayı başardı.

Ev sahibi Brose, maça Ricky Hickman ve Aleksej’den gelen üçlüklerle başladı: 6-2 Alman ekibine yanıt Moerman’ın üçlüğüyle geldi ve Adam Hanga İspanyol ekibini öne geçiren basketi attı: 7-6 Ekipler daha sonra karşılıklı basketler buldu ve durum 13-10 Barcelona lehine oldu. Bu noktada mola alan İspanyol ekibi, farklı bir planla parkeye geri döndü ve taktik işe yaradı. Topu paylaşan ve savunmada sertliğini arttıran Barcelona, 17-0’lık seri buldu ve bu sayıları takım halinde üretti: 30-10 Neye uğradığını şaşıran ev sahibi, ilk çeyreği 38-12 geride kapattı.

İkinci çeyreğe farkı eritme parolasıyla çıkan ev sahibi ekip, savunmada düzeni oturttu fakat hücumda işler yolunda gitmedi. Böylelikle ikinci çeyreğin başında ekipler sayı üretmekte zorlandı. Çeyreğin ortasına doğru ritim bulan Brose, farkı 20’ye indirdi: 40-20 Barcelona’da Seraphin yanıt verdi ve karşılıklı basketler sonucu ilk yarı bitimine 3.59 kala durum 47-21’di. Çeyrek sonunu harika oynayan Alman ekibinde ekstra paslar gelmeye başladı ve hücumlar daha verimli geçti. Brose, çeyrek sonundaki oyunuyla farkı 12’ye indirdi ve ekipler devre arasına giderken skor 49-37 Barcelona lehineydi.

İlk yarının sonundaki oyunuyla moral bulan Brose Bamberg, maça ortak olma hedefiyle soyunma odasından çıktı. Augustine üç serbest atışı da sayıya çevirince fark tek hanelere indi: 49-41 Ekipler karşılıklı sayılar bulurken çeyrek bitimine altı dakika kala Barcelona’da Thomas Heurtel’in sayılarıyla fark yine 10 oldu: 56-46 Çeyrek sonunda Maodo ve Bryce ile etkili olan Brose moral buldu ve ritim yakaladı. Karar çeyreğine girilirken maç fark artık iki pozisyondu: 66-62.

Tüm maçı önde götüren Barcelona, karar çeyreğinde maçı kaybetmek istemiyordu. Çeyreğe Seraphin ve Moerman’ın sayılarıyla başlayan İspanyol ekibe yanıt Dorell Wright’ın iki üçlüğüyle geldi: 71-68 Hanga ile sayılar bulan konuk ekibe Ricky Hickman tecrübesiyle yanıt veriyordu: 74-71 Augustine ile farkı bire indiren Brose, Wright’ın maçın bitimine dört dakika kala attığı basketle maçta ilk kez öne geçti: 75-74 Alman ekibi Zizis ile farkı üçe çıkarsa da 2.33 kala Heurtel durumu 77-77’ye getirdi. Ev sahibinde Bryce herkesin eli titrerken attığı üçlüğüyle durumu 80-77 yaptı. Maç sonunda hata yapmayan Brose, Barcelona’da Moerman’ın serbest atışları kaçırmasıyla 26 sayı geriden gelerek maçı 84-81 kazandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler