Brooklyn Nets, Ben Simmons’ın bu sezon oynayacağına inanıyor

Brooklyn Nets koçu Jacque Vaughn, Ben Simmons’ın sezonun kalan kısmında oynayabileceğini belirtti.

NBA‘de geçtiğimiz sezon Brooklyn Nets’e takaslanan Ben Simmons, sakatlığı nedeniyle bir süredir parkelerden uzak kalmıştı. Son çıkan haberlere göre Nets, Simmons’ın bu sezon oynayacağına inanıyor.

Brooklyn Nets koçu Jacque Vaughn, Ben Simmons’ın sezonun geri kalanında formasına kavuşacağını belirtti. Kendisine yöneltilen Simmons’ın bu sezon tekrar oynamasını bekleyip beklemediği sorusuna Vaughn, şu şekilde yanıt verdi:

“Ben Simmons’ın sezonu kapadığına dair ihtimal yok. Onun geri dönmesini bekliyoruz. Onu parkelerde tekrar görmek için sabırsızlanıyorum.”

Brooklyn Nets’in Barclays Center’da Sacramento Kings ile oynadığı maçtan önce konuşan Vaughn, Simmons hakkında olumlu konuşsa da oyuncunun parkelere dönüşü için henüz bir takvim sunmadı.

“Durumunda gerileme yok, gün geçtikçe ilerliyor. Şu anda sahada bazı işler yapıyor. Bu yüzden daha fazla güncelleme geldikçe sizlerle paylaşacağım. Onu yeniden sahada işe başlarken görmek güzel.”

Simmons, sırtındaki ve dizindeki problemleri nedeniyle 15 Şubat’tan bu yana hiçbir maçta forma giyemedi. Koç Vaughn, Simmons’ın hem sırtını hem de dizini güçlendirmeye devam ettiğini söyledi ve herhangi bir aksilik yaşanmadığını yineledi.

Bu sezon 33’ü ilk beş olmak üzere 42 maçta forma giyen Simmons, maç başına 6.9 sayı, 6.3 ribaund, 6.1 asist ve 1.3 top çalma ortalamaları tutturdu. Tüm bu ortalamalar Simmons’ın kariyeri boyunca en düşük yüzdeleri.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler