Brook Lopez, ABD’nin 2019 FIBA Basketbol Dünya Kupası’nda Çekya karşısında elde ettiği 67-88’lik galibiyetin ardından TrendBasket mikrofonlarına konuştu.

Bugün oynanan maçta Çekya karşısında 67-88’lik galibiyet elden Amerika Birleşik Devletleri’nde Brook Lopez, maç sonrası ekibimizden Begüm Ünal’a konuştu.

Milwaukee Bucks’tan takım arkadaşı Ersan İlyasova’nın hücum faul almasına izin vermeyeceğini söyleyen Lopez, 12 Dev Adam’ın çok yetenekli bir takım olduğunu belirtti.

Öncelikle tebrikler. Amerika takımı iki gün sonra Türkiye’ye karşı oynayacak. Sen de takım arkadaşın Ersan İlyasova’ya karşı oynayacaksın. Maç öncesinde Ersan’la konuştunuz mu?

”Daha konuşmadık ama benden hücum faul almasına izin vermeyeceğim. Bana hücum ederse ne yapacağımı bilmiyorum. Buna izin veremem.”

Bu videoyu ona izleteceğim.

”Evet muhakkak izlet. Bana hücum etmesine izin vermeyeceğim.”

Türk Milli takımı hakkında neler düşünüyorsun?

”Çok yetenekli, harika bir takım. Biz, turnuvayı maç maç değerlendiriyoruz. Onları takip edip, video görüntülerini izleyerek onlara karşı hazırlanıyoruz. Her oyuncunun sahada ne yaptığını öğrenmeye çalışıyoruz. Gevşemeyip, sıkı hazırlanacağız ve galibiyet için oynayacağız.”

 

 

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir