Turkish Airlines EuroLeague‘de beklenen birliktelik resmiyet kazandı, Brandon Davies Barcelona Lassa ile iki yıllık sözleşme imzaladı.

Katalan devinden yapılan açıklamaya göre henüz sezon sona ermeden Barcelona Lassa ile anlaştığı bilgisi kamuoyunda yer alan Brandon Davies ile 2021 Haziran ayına kadar geçerli bir sözleşme imzalandı. Barça, dün de Cory Higgins ile sözleşme imzaladığını duyurmuştu.

Son iki sezondur Zalgiris Kaunas’ta ortaya koyduğu performansla göz dolduran ve Avrupa devleri arasında odak isim haline gelen 27 yaşındaki isim, Sixers ve Nets formalarıyla toplam 78 maçlık NBA deneyimi de yaşadı.

2014-15 sezonda Fransız ekibi ELAN Chalon ile Avrupa’ya adım atan Davies, o sezondan itibaren performansının üzerine koyarak iki EuroLeague şampiyonluğu yaşamış Barcelona Lassa’dan kontratı kaptı.

Geride bıraktığımız sezonda toplam 73 maça çıkan deneyimli isim, ortalama 21.0 dakika parkede kalarak 13.1 sayı, 4.8 ribaund, 1.2 asist ortalamalarıyla takımı Zalgiris Kaunas’a saha içinde liderlik etti.


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir