Boston Celtics, tutuklu olan Brittney Griner’ı destekliyor!

Boston Celtics’te bazı oyuncular Rusya’da tutukluluk hali hala devam eden WNBA oyuncusu Brittney Griner’i destekliyorlar.

NBA Finalleri’nde Golden State Warriors ile kozlarını paylaşan Boston Celtics geçen gün antrenman yapmak için sahaya çıktığında “Biz BG’yiz” yazılı tişörtler giyerek Rusya’da tutukluluğu devam eden Brittney Griner’e destek verdiklerini belirttiler.

Takımı adına gösterdiği performans ile bu sezon Celtics adına kritik rolde olan Jaylen Brown ise konuyla alakalı şu ifadeleri kullandı:

“Uzun süredir orada ve artık bu kadarının yeterli olduğunu düşünüyoruz. Bir sporcu olarak sadece sizleri eğlendirmek için burada değiliz. Bizim de bir sesimiz var.”

31 yaşındaki WNBA yıldızı Brittney Griner, Moskova havaalanında yetkililerin bagajında kenevir bulduğu iddiasının ardından Şubat ayından bu yana gözaltında tutuluyor. Gözaltına alınmasını ABD ve Ulusal Kadın Basketbol Birliği yetkililerinin artan Rusya-Ukrayna savaşının gerilimin ortasında Amerikalıların Rusya’yı terk etmeleri için bir çağrıda bulunması üzerine gerçekleşti.

Celtics’in giydiği tişörtlerin arkasında insanların daha fazla bilgiye erişebilmesi için bir QR kodu bulunurken bu kod Griner’ı tekrardan Amerika’ya getirebilmek için 300.000 imza isteyen çevrimiçi bir dilekçe bağlantısını da içinde barındırıyordu.

Konuyla alakalı Yılın En İyi Savunmacı Oyuncusu ödülünü kazanan Marcus Smart ise şunları belirtti:

“Spor dünyasındaki herkesten toplu olarak bir araya gelmelerini ve bununla mücadele etmelerini istiyoruz. Biz buradayız, bu oyunda kardeşlerimiz için buna izin vermeyeceğiz ve bunun için durmayacağız. Biz onun yanındayız!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler