Boray Dai: ”Gelecek sezon da Koç Tutku Açık ile devam edeceğiz” | TB ÖZEL

Bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde izlemesi keyif veren takımlar arasında Gaziantep Basketbol da yer alıyor. Koç Tutku Açık ile bir ivme yakalayarak sezonu iyi bir yerde noktaladılar.

Boray Dai: ”Gelecek sezon da Koç Tutku Açık ile devam edeceğiz”

Genel Menajer Boray Dai geçirdikleri sezona, transfer dönemine, Başantrenör Tutku Açık ile yola devam edilip edilmeyeceğine dair TrendBasket’e açıklamalarda bulundu.

  • Adı başka kulüplerle anılan Alpha Kaba hakkında

”Özellikle uzun pozisyonlarında Ryan Luther ve Alpha Kaba ile anlaşmak istedik. Özellikle Alpha BSL’de çok iyi bir sezon geçirince hem Türkiye’deki hem de Avrupa’daki takımların gözdesi oldu. Kendisine yeni bir teklifte bulunduk ancak o beklemek istediğini söyledi.

O pozisyon için başka alternatiflerimiz var ama ilk tercihimiz Alpha Kaba. Bizden süre istedi, biz de beklemedeyiz. Onu takımda tutmak istiyoruz.”

  • Takımın önemli isimlerinden QJ Peterson’ın geleceği ve takımın nasıl şekilleneceği hakkında

”QJ Peterson’ın etrafında bir düzen oluşturmayı istiyoruz, düşünüyoruz da ama maddi imkanlar bu durumu zorluyor. Jarmar Gulley Çin Ligi’nden bir takımla anlaştı. Alpha ile QJ’i takımda tutmak istiyoruz ama onlar da iyi bir sezonun ardından daha da değerlendiler.

Biz teklifimizi yaptık, onlar biraz da EuroLeague, EuroCup takımlarından teklifler duyduktan sonra cevap vermek istiyorlar. Bu iki oyuncumuzla ilgili bekleme sürecindeyiz. Aynı teklifi Ryan’a da yaptık. Ailevi nedenlerden dolayı tahminen İtalya Ligi’nde oynamayı tercih edecek.”

”Avrupa kupasında oynamak istiyoruz”

  • Basketbol Şampiyonlar Ligi başta olmak üzere bu sene Avrupa kupalarında yer alıp almayacakları hakkında

”Geçen sene lige odaklanalım dedik. Bütçemiz de kısıtlı olduğu için iki kulvarda o bütçeyle yarışmak bizim için zor olacaktı. Bu seneki planımız ise bir Avrupa kupasında oynamak. Bu bütçeyle bu sezon ligi iyi bir yerde bitirdik.

Ligde bütçe sıralamasında belki de 12. ya da 13. takımızdır. Avrupa’da oynarken rotasyonumuzu da genişletmeyi düşünüyoruz. İddialı olabileceğimiz bir organizasyonda yer almak istiyoruz.”

  • Bazı kulüplerin ilgisinin de olduğu bilinen Koç Tutku Açık ile yola devam edilip edilmeyeceği hakkında

”Tutku’yu dışarıdan bir gözle tanıyordum. O, muazzam bir insan. Çok çalışkan ve işini çok seviyor. Takımla kimyası çok uydu. Koç Tutku ile yola devam edeceğiz. Sezon sonlarına doğru birkaç takımın kendisiyle iletişime geçtiğini biliyoruz. Ancak Tutku, ‘Buradaki işimi bitirmeden cevap veremem’ dedi.

Koçla bizim daha iki üç yıllık bir projemiz var. Altyapımızdan gelen çok güzel bir jenerasyonumuz var. Tutku’dan iki üç oyuncuyu A Takım seviyesine getirip burada süre almasını sağlamasını da istiyorum.

Koç ekibinin de bu yolculuktaki payı çok büyük. Daha da güzel işlere imza atacağımızı düşünüyorum.”

  • Ortalıkta dolaşan rakamlar hakkında

Oyuncuları Gaziantep’e getirmek için zorlanıyorum. Zaten belli pozisyonlardaki oyuncu sayısı sınırlıyken buraya getirmek için fedakarlık yapmak gerekiyor. Çünkü basketbolcular genelde İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa gibi şehirleri öncelikli tercihleri yapıyorlar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler