TB ÖZEL | Pops Mensah-Bonsu: “Ergin Ataman ile geçirdiğim yıllar inanılmazdı”

Bir dönem ülkemizde Galatasaray Odeabank ve Beşiktaş Sompo Japan formalarını terleten ve iz bırakan Pops Mensah-Bonsu, TrendBasket ekibinden Utkuhan Genç’in sorularını yanıtladı. 

Ergin Ataman ile olan ilişkilerine değinen ve şimdilerde San Antonio Spurs için yetenek avında olan Bonsu, Türk taraftarın çok tutkulu olduğunu ve dünyadaki en iyi taraftar grubu olduklarını da belirtti.

“Koç Ataman ile beraber geçirdiğim yıllar muhteşemdi. Onunla beraber hem Galatasaray hem de Beşiktaş’ta çok başarılı yıllar geçirdik. Beşiktaş ile üç kulvarda da kupayı kazanarak tarihe imza attık. Çok başarılıydık. Benim için özel bir koç. Daha sonra Galatasaray’da da beraber olduk. Zor bir koç ama onunla oynamaktan keyif almıştım. Onunla beraber nasıl oynamam gerektiğini biliyordum. Eğer iyi oynarsanız sizi oynatır, kötüyseniz oynatmaz. Onun bu yönünü seviyordum. Çünkü oynamayınca neden oynamadığımı bilip seviyemi yükseltmeye çalışırdım.”

“Bazen EuroLeague maçlarını yakalama fırsatım oluyor ama çok sıklıkla değil. Eğer yetenekli oyuncuları varsa iyi işler çıkaracaklardır. Çünkü elindeki yetenekleri iyi değerlendiren bir koç.”

“Türkiye’de birçok güzel anım var. Seçmesi çok zor ama EuroChallenge’ı, Türkiye Kupası’nı ve ligi kazanmak çok özeldi. Bunun ne kadar büyük bir şey olduğunu biliyorum ve tabii ki taraftarlar… Biliyorum ki ezeli rekabet içinde oynadım ama Türk taraftarlar dünyanın en iyisi. Çok tutkulular. Hala daha onlardan mesaj alıyorum. Onlar için yaptıklarımın değerinin bilinmesi oyuncuyu çok duygulandırır. Taraftarları çok seviyorum. Çünkü her zaman işimi kolaylaştırdılar. Cimbombom ve Çarşı, ikisini de çok seviyorum.”

“Hala daha Spurs için oyuncu keşfetmeye çalışıyorum ama burada olma sebebim kamp. Çocuklara bir şeyler vermek istiyorum o yüzden de onların NBA gibi bir dünyaya açılmaları için elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum.”

“Mert Akay’ı bir oyun kurucu olarak çok seviyorum. Pas verme şeklini beğeniyorum. Önemli bir şansı var. İyi bir oyuncu olacak. Onu bu hafta pek görmedim ama gördüğümde daha yakından takip edeceğim. Bence daha iyi olacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Basketbol Süper Ligi 2021/22 – Takımların kesinleşen kadroları

Basketbol Süper Ligi 2021/22 - Takımların kesinleşen kadroları Yeni sezonuna merhaba demeye hazırlandığımız ING Basketbol Süper Ligi‘nde takımlar transfer çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Şehmus Hazer...