Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde bu hafta TOFAŞ, Demir İnşaat Büyükçekmece’yi sahasında ağırladı. Bol çekişmeye sahne olan mücadelede kazanan taraf, 92 – 88 skorla TOFAŞ oldu.

Karşılaşmanın ilk sayıları Erving Walker’dan geldi. TOFAŞ adına maçın ilk sayılarını bulan isim ise Josh Owens oldu. Erving Walker’dan etkili bir sayı daha bulan Demir İnşaat Büyükçekmece, skoru 2 – 6 yaptı. Josh Owens ile art arda sayılar üreten ev sahibi takım, skorda rakibini kısa bir sürede yakaladı ve maçın ilk beş dakikasını 10 – 14 geride geçti. Hücumlarından eli boş dönmeyen konuk takım, aradaki farkın azalmasına izin vermeyerek daha da açtı ve ilk çeyreği 18 – 26 önde tamamladı.

Kötü geçen ilk çeyreğin ardından bu periyotta kendini toparlayan TOFAŞ, rakibiyle arasındaki sekiz sayılık farkı çeyrek sonunda tam iki sayıya kadar düşürdü. Bu çeyrekte geriden gelerek rakip sahada üstünlüğünü hissettiren ev sahibi takım, rakip potaya 22 sayı yolladı. Demir İnşaat Büyükçekmece’yi de 16 sayıda tutmayı başaran TOFAŞ, devreyi 40 – 42 iki sayı geride kapattı.

İkinci çeyrekte kolları sıvayan Bursa ekibi, ikinci yarıya da oldukça motivasyonlu başladı. Sahada adeta rüzgar gibi esip geçen TOFAŞ, rakibini kısa sürede yakaladı ve uzun bir aradan sonra Josh Owens’ın iki sayılık basketiyle öne geçmeyi başardı. Bu sırada zayıflayan savunmasıyla geriye düşen Demir İnşaat Büyükçekmece, Carl Wright ile skor üretmeye devam etti. Ancak bir kere o enerjiyi yakalayan TOFAŞ durmadı ve yakaladığı serilerle aradaki farkı tam 13 sayıya çıkardı. (65 – 52) Hem hücumda hem de savunmada istediği oyunu sergileyemeyen konuk takım, çeyrek bitimine kadar az da olsa toparlandı ve kritik final periyoduna 69 – 61 geride girdi.

Son çeyreğe sekiz sayı geride giren Demir İnşaat Büyükçekmece, final periyodunun başında yeniden çift hanede geriye düşse de Evaldas Kairys, Oğulcan Baykan ve Vojdan Stojanovski ile seri skorlar üreterek bitime yedi dakika kala skoru eşitledi. (71 – 71) Gelgitlerin sıkça yaşandığı maçta Sammy Meija – Pierria Henry ikilisiyle rakip sahada etkinliğini koruyan TOFAŞ’a Tony Crocker ile Josh Owens da eklenince ev sahibi takım, Demir İnşaat Büyükçekmece’ye şans tanımadı ve karşılaşmadan 92 – 88 skorla galip ayrıldı.

* Karşılaşmanın istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir