Bojan Bogdanovic Utah Jazz tarihine geçti! #NBA

Bojan Bogdanovic, Oklahoma City Thunder karşısındaki üçlük performansıyla Utah Jazz tarihine geçti. 

Bojan Bogdanovic için uçlarda bir hafta. Hırvat oyuncu geçtiğimiz günlerde New Orleans Pelicans karşısında kariyerinin en kötü maçlarından birini oynamıştı. 11 şut denemesinde yalnızca bir isabet kaydedebilen Bogdanovic, maçı beş sayıyla tamamlamıştı. Öte yandan da dört top kaybı yapmıştı. Üstünden henüz birkaç gün geçmişken şimdi ise bambaşka bir performansa imza attı.

32 yaşındaki oyuncu, takımının dün gece Oklahoma City Thunder’a karşı çıktığı maçta tarihe geçen bir üçlük performansı sergiledi. Yaklaşık 35 dakika sahada kalan Bojan Bogdanovic, 19 üçlük denemesinin 11’inde isabet kaydetti. Böylelikle Utah Jazz tarihinin bir maçta en çok üçlük isabeti bulan oyuncusu olma unvanını ele geçirdi. Ayrıca kendi kişisel rekorunu da kırdı. Yıldız ismin kariyerinde daha önce yalnızca üç defa sekiz üçlük kaydetme başarısı vardı.

Bojan Bogdanovic maçın ilk bölümlerinde başka bir payeye daha erişti. Tecrübeli oyuncu, maçın erken dakikalarında kaydettiği üçlüklerle tanıdık bir ismi geride bıraktı. Bojan, gönderdiği dördüncü üçlükle birlikte toplam sayıda 518’e ulaşarak Utah Jazz tarihinin en çok üçlük atan oyuncuları listesinde Mehmet Okur’u geride bıraktı. Şu an A Milli Basketbol Takımı’nda yardımcı antrenörlük yapan Okur’un Jazz kariyerinde 517 üçlük bulunuyordu.

Üç sezondur Utah Jazz forması giyen Bojan, kısa süre içinde adını takım tarihine çeşitli şekillerde yazdırmayı başardı. Geldiği günden beri takımın en anahtar oyuncularından birisine dönüşen şutör oyuncu, bu sezon da 17.5 sayı, 4,3 ribaund ve 1.7 asist ortalamalarıyla takıma katkı sağlamaya devam ediyor.

https://twitter.com/TrendBasket/status/1500735751973076995

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler