Bogdanovic son çeyrekte açıldı, Sırbistan farklı kazandı! | #EuroBasket2017

EuroBasket 2017’de yarı final bileti alacak son takımın belli olacağı maçta, İtalya ve Sırbistan karşı karşıya geldi. Maçı baştan sona üstün götüren Sırbistan, sahadan 67 – 83 galip ayrıldı.

İtalya ilk beşi: Daniel Hackett, Marco Belinelli, Gigi Datome, Nicolo Melli, Marco Cusin

Sırbistan ilk beşi: Stefan Jovic, Bogdan Bogdanovic, Vladimir Lucic, Stefan Bircevic, Ognjen Kuzmic

Maçın ilk iki dakikasında Melli ve Luigi Datome ile 5 – 0‘lık seri ile başlayan İtalya, maçı kontrolüne aldı ve rakibine ilk sayı şansını çeyrek bitime 5.27 kala verdi. Çeyreğin son beş dakikasında ise Sırbistan hakimiyeti vardı. Rakibine uzun süre sayı şansı vermeyen Sırplar, 6 – 0‘lık seri yakaladı ve öne geçmeyi başardı. Sırbistan serisine Datome’nin 2+1‘i ile cevap veren İtalya, Belinelli ve Filloy’dan bulduğu üçlükler ile farkı 4‘e kadar çıkarsa da, Sırbistan serbest atışlarda başarılı bir grafik çizdi ve farkın daha da açılmasına izin vermedi. Başarılı serbest atış performansını sürdüren Sırbistan, çeyrek sonunda serbest atıştan bulduğu sayılar ile ilk çeyreği 17 – 18 önde kapattı.

İkinci çeyrekte açılışı yapan isim, Bogdanovic’in pasını basket ile tamamlayan Stefan Jovic oldu. İtalya için ise açılış Nicolo Melli’den geldi. Kuzmic ve Macvan’ın basketLeri ile Sırbistan’ın kontrolü ele almasının ardından ilk yarının bitimine 8.02 kala İtalya molası geldi. (20 – 24) Moladan başarısız bir hücumla dönen İtalya, ribaund ardından Bogdanovic’e top kaybı yaptırdı ve ardından basketi buldu. İlk yarının bitimine 7.10 kala Sırbistan molasına 22 – 24‘lük skorla gidildi. Mola dönüşünde Marjanovic ile faul çizgisinden sayıları bulan Sırbistan, Hackett’ın üçlüğüne ise Bogdanovic ile cevap verdi. Hackett’ın basketinden sonra 6 – 0‘lık seri yakalayan Sırbistan, 5.22 kala İtalya’ya molayı aldırdı. (25 – 32) Mola dönüşünde Belinelli ile basketi bulan İtalya, verimsiz hücumlarına devam etti ve ardından Lucic’ten Sırbistan’ın ilk üçlüğü geldi. Ribaundlarda rakibine büyük üstünlük kuran Sırbistan, üst üste aldığı hücum ribaundlarının neticesinde farkı çift hanelere kadar çıkarsa da Sırpların momentumunu Burns’ün üçlüğü noktaladı ve 2.27 kala Sırbistan molası geldi. (30 – 38) Moladan boş dönen Sırbistan, Datome’nin üçlüğüne engel olamadı. Kötü hücum eden ve savunmada aksayan İtalya, soyunma odasına 33 – 44 geride gitti.

Mert İşleyen/TrendBasket
Mert İşleyen/TrendBasket

İkinci yarının açılışını, Hackett-Cusin ikili oyunundan gelen iki sayılık basket yaparken; Sırbistan adına da açılışı Kuzmic yaptı. İtalya’nın dengesiz ve tutarsız hücumlarının akabinde Sırbistan, 2 – 8‘lik seri yaptı. Çeyreğin son 5 dakikasına karşılıklı basketlerle girilirken, Sırbistan’ın ribaundlardaki üstünlüğü iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladı. Üst üste sayılar bulmaya başlayan İtalya, 6 – 0‘lık seri yakalayıp farkı tek hanelere indirdi. Son iki dakikaya Aradori ve Macvan’ın karşılıklı basketleri ile girilirken, Sırbsitan maçtaki ilk serbest atışını üçüncü çeyrek bitimine 29 saniye kala Bogdanovic ile kaçırdı. Çeyrek ise 48 – 59 Sırbistan üstünlüğü ile noktalandı.

Final çeyreğinin açılışını Bogdanovic yaparken, cevap Datome’den geldi. Sırbistan’ın bulduğu basketler ile farkı 13‘e çıkarmasının ardından bitime 7.08 kala İtalya molası geldi. Mola dönüşünde Burns’ten basket bulan İtalya, Belinelli ile bir de üçlük buldu. Datome’nin basketi ile 5 – 0‘lık seri yakalayan ve farkı tek hanelere indiren İtalya, 5.06 kala Sırbistan’a molayı aldırdı. (59 – 67) Moladan Bogdanovic’in üçlüğü ile dönen Sırbistan, Bogdanovic ile sayı bulmaya devam etti ve üstünlüğünü korudu. İyi savunmasını hücumu ile birleştiren Sırbistan, farkı 18‘e kadar çıkardı ve 2.09 kala İtalya molası geldi. (61 – 79) Moladan Belinelli’nin sayıları ile dönen İtalya, kalan tüm sayılarını Belinelli’den bulurken; Sırbistan ise farkı korudu ve maçı 67 – 83 kazanarak son yarı finalist oldu.

Geri1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler