Geri1 of 11

Bogdan Bogdanovic’in #EuroLeague kariyerindeki en iyi 10 performansı

Fenerbahçe’ye 2014/15 sezonunun başında transfer olan ve 2016/17 sezonunda elde edilen EuroLeague şampiyonluğunun ardından tarihin en yüksek çaylak kontratını alarak NBA’in yolunu tutan Bogdan Bogdanovic sarı EuroLeague kariyeri boyunca sayısız iyi maç çıkardı.

Partizan’da geçirdiği iki EuroLeague sezonuna sarı lacivertli ekiple geçen üç dolu dolu sezonu da ekleyen Bogdanovic Panathinaikos ile oynanan playoff serisinde sergilediği performansla Avrupa basketbolunun yakın tarihinde yer etti.

Fenerbahçe SK (@Fenerbahce)

EuroLeague tarafından son 10 yılın en iyi beşi için aday gösterilen oyuncular arasında yer alan Bogdanovic’in bu kıtada geçirdiği beş sezondaki en iyi performanslarını derledim.

Bogdan Bogdanovic EuroLeague’de geçirdiği beş sezonda bir kez şampiyonluk sevinci yaşarken üç kez de Final Four’da yer aldı. Sırp oyuncu 2013/14 ve 2014/15 sezonlarında da yükselen yıldız ödülünün sahibi oldu.


Not: Sıralama belirlenirken verimlilik puanları baz alınmıştır. Birden fazla maçın aynı verimlilik puanına sahip olduğu durumlarda (normal sezon > Top 16 > playoff > Final Four) sıralaması  göz önünde bulundurulmuştur.


Not: Takımlar ve salonlar o sezonki isimleriyle yazılmıştır.

Geri1 of 11

Bogdan Bogdanovic’in #EuroLeague kariyerindeki en iyi 10 performansı

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir