”Blake Griffin birinci tur draft hakkı karşılığında bile takas olamaz”

”Blake Griffin birinci tur draft hakkı karşılığında bile takas olamaz”

Bu sözler ESPN’in ünlü yazarı Zach Lowe’a ve onun duyduklarına ait. Geçirdiği diz ameliyatı sonrasında takımların ilgisinin düştüğü Griffin için takas piyasası yoklanmaya başladı.

Detroit Pistons formasıyla iyi bir sezon geçirdikten sonra diz ameliyatı olan Griffin bu sezon sadece 18 maç oynamış ve bu maçlarda 15.5 sayı, 4.7 ribaund, 3.3 asist ortalamaları tutturmuştu.

31 yaşındaki oyuncunun durumu hakkında konuşan Zach Lowe: ”Yeterince kişi bana Blake Griffin hakkında neler duyduğumu sordu. Neler duyduğumu söyleyeyim, Detroit’in onu takas piyasasına sokacağını düşünüyorum ancak bu ihtimal çok güçlü değil. Onun için bir takım iki tane birinci tur seçim hakkı bile vermez. Hatta Detroit sıkıntılı birini almadığı sürece yanında bir tane birinci tur draft hakkı bile alamaz. Takımlar daha çok Griffin’in kendilerine neler katacağını merak ediyor.”

Blake için sorun olan olay oyunu değil sahip olduğu büyük kontratın oyunu ve sakatlık riski ile tam olarak uyuşmaması. Ameriaklı oyuncunun bu sezonu saymadığım takdirde bile 2020/21 ve 21/22 sezonu için halen toplam 74 milyon dolarlık garanti bir kontratı bulunuyor.


Kaynak: NBC Sports / ESPN – Zach Lowe

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler