azizbekir

Torku Konya Selçuk Üniversitesi başantrenörü Aziz Bekir, bu hafta oynanacak Tofaş maçında hedeflerinin galibiyet olduğunu söyledi. Ligde son maça savaşmaya devam edeceklerini belirten Bekir, 5. yabancının oynatılması için gereken 125 bin doların kendileri açısından ciddi bir miktar olduğunu belirtti

Beko Basketbol Ligi’nde ligde kalma mücadelesi Torku Konya Selçuk Üniversitesi başantrenörü Aziz Bekir, Aliağa karşısında ilk çeyrekte yaptıkları 7 top kaybının maçın sonucunu etkilediğini söyledi. Bekir Anadolu’da Bugün Gazetesi Spor Servisine yaptığı özel açıklamada “İlk 10 dakika çok kötü savunma yaptık. Bunun yanında kötü hücum yaptık ve 7 top kaybettik. Karşı takımda bu durumda sayı farkını yakaladı. Diğer çeyreklerde başa baş mücadele ettik. Maça çıkarken en önemli maç diye düşünülüyordu. Belki de maça fazla konsantre olduk ama ilk çeyrekte 7 top kaybedersen maçı kaybedersin.”dedi.

125 BİN DOLAR ÇOK BÜYÜK PARA

Anadolu’da Bugün Gazetesi’nin gündeme getirdiği 5.yabancı konusunda deneyimli antrenör şöyle konuştu: “Troy geçen hafta maça çıkmadan önce elim çok ağırıyor oynamayacağım dedi. Bu yüzden oynatamadım. Troy’un yerine Tomas oynadı. 5 yabancı oynatmak için federasyona belli bir ödeme yapılması gerekiyor. Bunu düşünmüştük yönetimle beraber. 125 bin dolar çok büyük para. Elimizdeki Türk ve yabancı oyuncular en iyi isimler. Oyuncu anlamında hiçbir sıkıntımız yok. Olursa bizim için iyi olur ama olmazsa da yapacak bir şey yok.”

SON MAÇA KADAR SAVAŞACAĞIZ

Cumartesi günü oynanacak Tofaş maçıyla ilgili de konuşan Bekir “Tofaş iyi bir takım. Hem yerli hem de yabancı olarak oyunculara sahipler. Bizde iyi takımız. He maç olduğu gibi bu maçı da kazanmak istiyoruz. İnşallah bunu da başaracağız. Bizim için bundan sonraki her maç hayati önem taşıyor. Matematiksel olarak kesinleşmedikçe mücadelemizi sürdüreceğiz. Son maça kadar savaşacağız. Birkaç maç kazandıktan sonra biz iyiyiz dersen sonraki maçlarda çökersin.”şeklinde konuştu.

FATİH SOLAK ÇOK İYİ ÇALIŞIYOR

Son haftalarda süre almakta zorlanan Fatih Solak ile ilgili soruyu ise Aziz Bekir şu şekilde cevapladı: “Fatih Solak’ı en az 15 yıldır tanıyorum. Hiç bu kadar iyi çalıştığını görmedim. Ülkerspor’da Galatasaray’da ve milli takımda bile bu kadar iyi çalıştığını görmedim. Ama Fatih’in oynaması gereken dakikaları Sean Williams oynuyor. Sean’da çok iyi oynuyor. Genelde karşı takımlar 5 kısayla oynuyor. 5 kısayla da Fatih oynayamaz. 2 uzunlu sistemde bize uymuyor.” dedi.

Kaynak: Anadolu’da Bugün

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir