Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde ikinci final bileti Fenerbahçe’nin!

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi yarı final üçüncü maçında Galatasaray, ezeli rakibi Fenerbahçe’yi konuk etti. Karşılaşmayı 77-63 kazanan Fenerbahçe, seriyi 3-0’a getirerek finalde Yakın Doğu Üniversitesi’nin rakibi oldu.

Karşılaşmaya konuk takımın etkili ismi Quigley’nin üç sayılık isabetiyle başlanırken, Galatasaray Traore ile cevap verdi (2-3). Fenerbahçe Gruda’nın faul atışlarıyla 5-2 öne geçerken, Galatasaray Traore ve Işıl Alben ile 6-0‘lık bir seir buldu ve durumu 8-5‘e getirdi. Konuk takım Parker ve Quigley ile bulduğu sayılarla tekrar öne geçse de Galatasaray, Işıl Alben ile bulduğu sayılarla skoru 11-9‘a getirdi. Çeyrek boyunca skor üstünlüğü el değiştirirken Galatasaray, son bölümde bulduğu 6-0‘lık seriyle ilk on dakikayı 26-20 üstün tamamladı.

İkinci çeyrek Quigley ve Lavender’in sayılarıyla başlarken konuk takım farkı eritti (26-25). Buna 7-0‘lık bir seriyle cevap veren Galatasaray, farkı 8 sayıya çıkartırken; bu seriye karşılık veren isim tek başına Lavender oldu (33-29). Çeyreğin geri kalanı 11-4‘lük Fenerbahçe üstünlüğüyle geçilirken konuk takım, ilk yarıyı 40-37‘lik skorla önde tamamladı.

Galatasaray Basket (@GSBasketbol)
Galatasaray Basket (@GSBasketbol)

İkinci yarıya 4-0 ile başlayan Fenerbahçe, farkı 7 sayıya çıkarttı (37-44). Traore ve Işıl’ın basketleriyle fark tekrar üçe kadar inse de konuk takım 9-0‘lık bir seriyle farkı çift hanelere çıkardı (41-51). Çeyreğin geri kalan kısmı karşılıklı basketlerle geçilirken 49 saniye Papova’nın bulduğu basket farkı sekiz sayıya indirdi ve üçüncü çeyrek 58-50 Fenerbahçe üstünlüğüyle son buldu.

Son on dakikaya etkili başlayan taraf bulduğu 7-0‘lık seriyle Galatasaray olurken, konuk ekipte bu seriye son veren isim Quigley oldu (57-61). Fenerbahçe’nin bulduğu 7-0‘lık seri bitime 2.05 kala Galatasaray’a molayı aldırdı (61-70). Mola sonrasında 7-2‘lik üstünlük sağlayan Fenerbahçe, karşılaşmayı 77-63 kazandı ve seriyi 3-0‘a getirerek finalde Yakın Doğu Üniversitesi’nin rakibi oldu.

Geri1 of 2

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde ikinci final bileti Fenerbahçe’nin oldu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler