Kevin Durant’in takımdan ayrılarak Golden State Warriors’a katılmasıyla çok önemli bir oyuncusunu kaybeden Thunder’da Koç Billy Donovan, Yahoo! Sports’tan Adrian Wojnarowski’nin podcastine konuk oldu.

Russell Westbrook’un OKC’de artacak sorumluluğu, oyuncunun yapmak istedikleri ve kişisel özelliklerine dair açıklamalarda bulunan Koç Donovan, yıldız isme olan güvenini her fırsatta dile getirirken Westbrook’un geliştirilmeye açık bir sistemin de parçası olabileceğinin altını çizdi.

‘’Russell ile ilgili ilk şey, onun en üst seviyede kazanmak istediği. O, inanılmaz biri; fazlasıyla akıllı ve daima harika hissediyor. Bir diğer nokta ise Russell, gerçekten maç hazırlıklarını çok iyi yapan bir oyuncu. Russell çevresindeki herkesin daha iyi hissetmesini sağlayabiliyor.’’

NBA kariyerinde bugüne değin sekiz farklı sezonda toplam 587 normal sezon karşılaşmasına çıkan ve 570’inde ilk beş başlayan Russell Westbrook, 21,4 sayı, 5,6 ribaund, 7,5 asist ortalamaları ile mücadele ederken 43,5% saha içi isabet oranı kaydetme başarısı gösterdi.

 


ADRIAN WOJNAROWSKI/YAHOO! SPORTS

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir