Billy Donovan: ”O hareketiyle Caruso’nun kariyerinin sonunu getirebilirdi” #NBA

Milwaukee Bucks maçında Alex Caruso’ya yapılan sert faulün hakkında Koç Billy Donovan konuştu.

Cuma gecesi Chicago Bulls-Milwaukee Bucks maçında herkesi korkutan bir olay yaşandı. Bulls hücumunda topu potayla buluşturmak için yükselen Alex Caruso’ya Grayson Allen’ın yaptığı faul basketbol gündemine oturdu.

Kasti faul olarak anılan Allen’ın hareketi sonrası sert bir şekilde yere düşen Alex Caruso maçın ardından tedavi altına alındı. Üzerine düştüğü sal el bileğinde kırık tespit edildiği ve ameliyat olmaya hazırlandığı açıklandı. Chicago Bulls parkelere dönüş tarihi için net bir bilgi veremese de altı ila sekiz hafta kadar forma giyemeyeceğini söyledi.

Olaylı maçın ardından basın mensuplarına konuşan Koç Billy Donovan, o faulü kariyer bitirici olarak tanımladı: ”Gerçekten çok kötüydü. O hareketiyle Caruso’nun kariyerinin sonunu getirebilirdi.”

NBA’in yaşanan bu olaya kayıtsız kalmamasını da uman Donovan, ”Gerçekten tehlikeliydi. Umarım lig bunun üzerinde dikkatle durur çünkü bu hareketi, ona gerçekten çok ciddi şekilde zarar verebilirdi.” ifadelerini kullandı. ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre de faulü yapan Allen için henüz NBA tarafından bir ceza belirlenmemiş.

Billy Donovan son olarak da bu oyunun ne kadar fiziki bir oyun olduğunu bildiğini söyleyerek konuşmasını tamamladı: ”Bunun fiziksel bir oyun olduğunu ve çok fazla temas içerdiğini biliyorum ama bunu yaparken fizikselliğe sahip olmanın daha doğru bir yolu var. Bana göre bu öyle değil.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler