#BIG3 adı altında yeni bir lig doğuyor

Emekli NBA oyuncuları yeni ve heyecan verici bir organizasyonla parkeye geri dönüyor. Üstelik projeye Allen Iverson da dahil. BIG3 adı verilen yeni yaz ligi basketbolseverlerin ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Çocukluktan beri oynamaya alıştığımız basketbolu oynayacağız” diyor ligin fikir babaları; üçe üç ve tek pota. 24 Haziran 2017’de ilk maçlarla start alacak ligde sahada üç ve kenarda iki olmak üzere beşer kişiden oluşan 8 takımın yer alması planlanıyor. 10 hafta sürecek lig NBA’e ara verilen yaz döneminde basketbolseverleri can sıkıntısından kurtarmayı hedefliyor.

Dünkü basın toplantısında soruları yanıtlayan ve BIG3’te antrenör olarak görev alacak Allen Iverson “Bu teklifi reddedemezdim.” diyor; “Takımında kimi görmek istersin?” sorusuna ise tereddüt etmeden “Shaq ve Kobe” yanıtını veriyor.

BIG3 Shaq ve Kobe’nin ilgisini çeker mi? Şimdilik bunu bilemiyoruz ama basketbolseverler için yeni ve heyecan verici bir organizasyonun doğuşuna tanıklık ettiğimiz kesin. Ligde Iverson’ın yanı sıra Chauncey Billups, Kenyon Martin, Mike Bibby, Stephen Jackson, Rashard Lewis, Jermaine O’Neal, Jason Williams, Bonzi Wells, Gary Payton ve George Gervin de yer alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler