Beylikdüzü’nde ‘Aydın Örs Spor Kompleksi’ açıldı!

Türkiye Basketbol Federasyonu, Türkiye’ye ilk Avrupa Kupası kazandıran koç olarak tarihe geçen Efes Pilsen’in efsane koçu Aydın Örs’ü onurlandırdı.

Beylikdüzü’nde açılan spor tesislerine, “Aydın Örs Spor Kompleksi” adı verildi ve tesisler bir tören ile açıldı. Törene TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı, Örs ailesi, Anadolu Efes genel menajeri Alper Yılmaz ve birçok sporcu katıldı.

Törende konuşan Aydın Örs, “Çok duygulandım, ailecek duygulandık ve onur duyduk. Böyle bir projeyi başlatan Başkan Ekrem İmamoğlu’na, ekibine ve bütün emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Hayattayken böyle bir hediye verdiler bana o bakımdan çok mutluyum. Tabii ki benim de geçmişte hizmetlerin hatırlanması, takdir görmesi ve bu şekilde tarihe not düşülmesi beni çok mutlu etti. Hayattayken bana böyle bir hediye verildi, çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Törende konuşan diğer isim ise TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu idi. Türkoğlu, “İnsan tabii ki duygulanıyor. Neticede Aydın Örs dediğin zaman -basketbol olarak söylemiyoruz- Türk sporunda gerçekten çok emeği olan bir insandır. Bunu bir sporcu olarak değil, onlarca, yüzlerce antrenöre, idareciye ve yöneticiye bir şekilde faydası bulunmuş bir insandan söz ediyoruz. Onun adına bu tesisin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Uzun yıllardır bu işin içerisinde olan bir insanın adının böyle güzel bir tesise verilmesi nedeniyle biz eski oyuncuları olarak çok mutlu olduk gerçekten gururlandık. Başkan’a teşekkür etmek istiyoruz böyle bir değere sahip çıktıkları için ve bu güzel tesise isimlerini verdikleri için.” şeklinde konuştu.

Aydın Örs Spor Kompleksi ise, iki katlı inşa edildi ve binanın alt katı yurt olarak dizayn edildi. Üst katında ise spor salonu yer alıyor. Toplamda bin 400 metrekareye sahip spor salonunda dört soyunma odası, bir antrenör odası, bir toplantı ve sunum odası, bir fitness odası ve dört tane duş alanı bulunuyor. Basketbol sahası ise 600 metrekarelik bir alandan oluşuyor.

Törenden kareler:

tbf.org.tr
tbf.org.tr

 

tbf.org.tr
tbf.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler