Best Balıkesir, yoluna Balıkesir Basketbol adıyla devam edecek!

Geçtiğimiz sezon Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nden Türkiye Basketbol Ligi’ne düşen Best Balıkesir Spor Kulübü’nde isim değişikliğine gidildi. Best Şirketler Grubu’nun sponsorluktan çekilmesinin üzerine kulüp yoluna Balıkesir Basketbol adı ile devam edecek.

İHA Balıkesir’in verdiği habere göre önümüzdeki sezon Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele edecek olan Balıkesir ekibi, haklarını eski başkanlarından Gafur Çoymak’ın liderliğini yaptığı oluşuma devretme kararı aldı. Bu kararın ardından kulüpte isim değişikliği yaşanacak ancak basketbol takımı Balıkesir’de kalmaya devam edecek. Haberde verilen içeriğe göre başkan Çoymak’ın yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Bilindiği üzere BEST Şirketler gurubu, üst yönetiminin aldığı karar gereği BEST Balıkesir Basketbol takımı Türkiye Basketbol Ligi’nden çekilme kararı aldığını açıkladı. BEST üst yönetimi yaptığımız görüşmeler sonrası haklarını Balıkesir Basketbol olarak bize devretti. Önümüzdeki hafta yapılacak kongre ile yönetimimizi oluşturacağız. Balıkesir Basketbol olarak yeni oluşum içinde Balıkesir kulübü olarak lige devam kararı aldık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler