Beşiktaş, üst turu zora soktu

ULEB Eurocup’ta Szolnoki Olaj’a konuk olan Beşiktaş Sompo Japan, ilk çeyreği hariç etkili bir performans ortaya koyamadığı mücadeleden 85-67 mağlup ayrıldı ve bu sonuçla birlikte üst tura çıkma yolunda oldukça ağır bir yara aldı.

Yağızer Uluğ’un göreve gelmesinin ardından takım olarak yakalanan ritmi bir süredir kaybetmeye başlayan siyah beyazlı ekip, yüksek tempoyla oynanan ilk çeyrekte mücadeleye ortak bir görüntü sergilemeyi başardı. Sakatlıktan dönen Maciej Lampe ve yeni transfer Randy Culpepper’ın da katılımıyla hücumda daha da efektif olması beklenen temsilcimiz, Macar ekibinin forvet aksiyonları üzerinden gelişen ikili oyun girişimlerine çözüm üretemeyince ilk çeyreği 21-19 geride kapattı.

1

İkinci çeyreğin çok büyük bölümünde bireysel hücum organizasyonları üzerinden skor üretmeye çalışan Beşiktaş Sompo Japan, çeyreğin başlarında iki ekibe de çalınan teknik faullerden psikolojik olarak olumsuz etkilenen takım oldu. Bu bölümde David Vojvoda’nın hücumdaki katkısını sınırlandıramayan Yağızer Uluğ’un ekibi, hücumda da beklenen çizginin uzağında kalınca soyunma odasına 48-37 geride gitti.

Zorlu karşılaşmanın ikinci yarısının ilk bölümünde de tıpkı ikinci çeyrekte olduğu gibi Szolnoki Olaj hakimiyeti vardı. Set hücumuna hızlı yerleşip erken atışlara giderek Beşiktaş Sompo Japan’ın savunma stratejisine zarar veren Macar ekibi, siyah beyazlıların hücumda yaptığı bireysel hatalardan da faydalanmayı başarınca final çeyreğine 64-54 önde girdi.

2

Son çeyreğe fırtına gibi giren Beşiktaş Sompo Japan, üst üste bulduğu sayılarla farkı beşe kadar indirse de tecrübeli oyuncu Cenk Akyol’a çalınan teknik faul sonrası oyundaki ivmeyi yeniden rakibine kaptırdı. David Vojvoda ile skoru taşımaya devam eden Szolnoki Olaj, siyah beyazlıların son Maciej Lampe önderliğinde son bölümde giriştiği geri dönüş çabasına izin vermedi ve temsilcimizi 85-67 mağlup ederek gruptaki dördüncü galibiyetine imza attı.

Bireysel istatistikler

1

2


Görsel kaynaklar |

*Beşiktaş Jimnastik Kulübü 

*ULEB Eurocup

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler