Beşiktaş, sponsorluk için Emlakjet ile anlaştı

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, sponsorluk görüşmeleri sonucunda Emlakjet ile anlaşmaya vardı.

Koç Dusan Alimpijevic önderliğinde yeni sezona bütçe arttırarak iddialı giren Beşiktaş, sponsorunu buldu. Habertürk’ten Oğuzhan Genç’in haberine göre Beşiktaş, önümüzdeki sezon için Emlakjet ile anlaştı.

Emlakjet, geçtiğimiz sezon da Beşiktaş’ın sponsoruydu. Yapılan anlaşmaya göre Emlakjet, takımın isminde ve salon adında yer alacak. Takımın adı yeniden Beşiktaş Emlakjet olurken salonun adı ise Emlakjet Spor Salonu olacak.

Resmi duyurunun kısa süre içerisinde yapılması beklenirken Beşiktaş, habere göre bu sponsorluktan 2.8 milyon dolar kazanacak.

Basketboldan sorumlu yönetici Umut Tahir Güneş, yaptığı açıklamada sponsorluk anlaşmasıyla ilgili konuşurken şu sözleri sarf etti:

“Sponsorlukta farklı firmalarla da görüşmeler oldu. Ancak gelecekte karşılaşabileceğimiz olumsuzlukları da düşünerek böyle bir karar aldık. Bu camia iyi sponsorlukları hak eden bir camia. Ödenebilirliği net olan, kurumsallığı tartışılmaz sponsorlukları tercih ediyoruz. Basına yansıyan bazı açıklamalar oldu ama bunlar doğru değil. Sponsorları Beşiktaş tercih eder. Biz bu şekilde tercih ettik ve böyle olduğuna da çok mutluyuz.”

Yeni sezonla ilgili de düşüncelerini belirten Umut Tahir Güneş, “Bu sene iddialıyız. Takımın sonuna kadar arkasındayım. Genel menajerimiz Nedim Yücel ile birlikte Beşiktaş’ı basketbolda çok iyi yerlere taşıyacağız.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler