Beşiktaş Sompo Sigorta: “Hiçbir personelimizde #coronavirus belirtisi görülmedi”

Beşiktaş Sompo Sigorta, takımda görev alan oyuncu, teknik ve idari ekipten hiç kimsede coronavirus belirtilerine rastlanmadığını açıkladı.

8 Mart’ta Fenerbahçe Beko ile karşılaşan Beşiktaş Sompo Sigorta, sarı lacivertli ekibin bazı takım üyelerinde coronavirus semptomlarının tespit edildiğini açıklamasının ardından resmi internet sitesinden bir açıklama yayımladı ve takımda görev alan oyuncu, teknik ve idari ekipten hiç kimsede coronavirus belirtilerine rastlanmadığını açıkladı.

Beşiktaş tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip coronavirüs (Covid-19) belirtilerine, Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı’nın bazı oyuncuları ile idari çalışanlarında rastlandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Covid-19 belirtileri görülen Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı’nın oyuncuları ile idari çalışanlarının bu süreci sağlıklı bir şekilde geride bırakmalarını temenni ediyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kulübümüz, yeni tip coronavirüs (Covid-19) vakaları Avrupa’da görülmeye başladığı andan itibaren, duruma büyük bir hassasiyetle yaklaşmış ve gerekli tedbirleri almıştır.

Sağlık ekiplerimiz tarafından sürekli olarak gözlem altına tutulan sporcularımıza, Covid-19 salgınından korunmanın yolları ile ilgili bilgiler verilmiş, liglerin ertelenmesiyle birlikte antrenmanlara ara verilmiştir.

13 gün önce sahamızda karşılaştığımız Fenerbahçe Beko Basketbol Takımının bazı sporcuları ile idari çalışanlarında Covid-19 belirtilerine rastlanmasının ardından kamuoyunda oluşabilecek spekülasyonların önüne geçmek adına, Beşiktaş Sompo Sigorta Takımımızın sporcuları, teknik ve idari kadrosu ile çalışanlarında, Covid-19 belirtilerine rastlanmadığını ve ekibimizde bu belirtileri gösteren kimsenin olmadığını ifade ederiz.

Kulübümüzde görevli sağlık ekiplerinin Covid-19 salgını ile ilgili süreci büyük bir titizlikle takip ederek sporcularımız ile teknik ve idari kadrolarımızın sağlık durumlarıyla yakından ilgilendiklerini belirtir, kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.”

İki takım seyircilere açık olarak oynanan maçta karşı karşıya gelmiş ve nefes kesen maçta kazanan taraf Fenerbahçe olmuştu. Siyah beyazlılar bu maçın ardından Basketball CL’de Türk Telekom’u konuk ederken BSL’de Frutti Extra Bursaspor ile karşılaşmıştı.

Sarı lacivertli ekip ise bu maçın akabinde seyircisiz olarak oynanan maçta TOFAŞ’a konuk olmuştu.


Kaynak: bjk.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler