Beşiktaş Sompo Japan, zorlu deplasmandan galibiyetle ayrıldı! #BSL

Beşiktaş Sompo Japan, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin birinci haftasında Trabzonspor ile kozlarını paylaştı. Siyah beyazlı ekip, nefes kesen mücadele son bölümü iyi oynadı ve zorlu deplasmanda 82-71 skorla kazandı.

Trabzonspor’un ilk beşi: Steven Browning-Brady Heslip-Osiris Eldridge-Deniz Kılıçlı-Caleb Green

Beşiktaş Sompo Japan’in ilk beşi: Ryan Boatright-Kyle Weems-Jon Diebler-Sertaç Şanlı-Earl Clark

Karşılaşma Deniz Kılıçlı ve Kyle Weems’in pota dibinden bulduğu sayılarla başladı (2-2). Maç başında rakibinin hatalarını cezalandıran ev sahibi ekip, arka arkaya bulduğu isabetlerle farkı kısa sürede açtı (11-2). Trabzon, bu bölümde dış isabetlerle ayakta kalıp farkı korudu. Yavaş yavaş oyununu organize etmeye başlayan deplasman ekibi, farkı tek sayıya kadar düşürmeyi başardı (16-15). Çeyrek sonunda iki takım da özgüvenli bir oyun sergiledi. Periyot, 28-28 eşitlikle tamamlandı.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan Beşiktaş Sompo Japan, Jon Diebler’ın üçlüğüyle maçta ilk kez öne geçti (28-31). Oyunun bu bölümü skor anlamında tıkanmış bir şekilde geçerken siyah beyazlı ekip, kolay fırsatları sayıya çevirmekte zorlandı. Trabzonspor’un çeyrekteki ilk sayıları, Ozan Anton Odabaşı’ndan geldi (30-33). Erkan Veyseloğlu ve Augusto Lima gibi kenardan gelen oyuncularıyla ikinci çeyrekte skor üreten Beşiktaş Sompo Japan, farkı dengede tuttu. Trabzonspor, dış atışlarla skor üretirken Zubcic’in performası dikkat çekti. Periyot, 41-38 Beşiktaş Sompo Japan üstünlüğüyle tamamlandı.

@BJK_Basketbol

Beşiktaş Sompo Japan, ikinci yarıya etkili bir şekilde başladı. Boş üçlükler bulan siyah beyazlılar, Kyle Weems’in isabetleriyle farkı iki hücuma çıkardı (39-45). Dengeli geçen karşılaşmada Heslip’in üçlükleri, ev sahibi ekibi maçta tuttu. Eldridge’in devreye girmesiyle fark yeniden iki sayıya düştü (48-50). Periyot sonunda Trabzonspor, yine dış atışlarla bir kez daha maça ortak olurken son çeyreğe 61-61 eşitlikle gidildi.

Karşılaşmanın bu bölümü de oldukça tempolu başladı. Obekpa, yaptığı altıncı blok ile taraftarı ayağa kaldırdı. Sahneye çıkan Steven Browning, takımını uzun bir süre sonra yeniden öne geçirdi (65-63). Ufuk Sarıca’nın hamleleriyle oyundan düşmeyen Beşiktaş Sompo Japan, kısa süre içinde yeniden oyunun toparladı. Sertaç Şanlı’nın isabeti, maç bitimine dört dakika kala skoru 65-72‘ye getirdi. Maç sonunda tamamen oyuna hükmeden Beşiktaş Sompo Japan, karşılaşmayı 71-82 kazanmasını bildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler