Beşiktaş Sompo Japan, Partizan karşısında ikinci mağlubiyetini aldı! | #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi dokuzuncu hafta maçında temsilcimiz Beşiktaş, Sırp ekibi Partizan Belgrad’a konuk oldu. Uzun süre büyük çekime içinde geçen karşılaşmada son çeyrekte rakibinin oyununa karşılık vermekte zorlanan temsilcimiz karşılaşmadan 86-71 mağlup ayıldı.

Temsilcimiz karşılaşmaya Michael Thompson, Michael Roll, Muratcan Güler, Earl Clark ve Vladimir Stimac beşiyle başlarken ev sahibi Partizan ise William Hatcher, Adin Vrabac, Frank Robinson, Stefan Bircevic ve Uros Lukovic beşiyle sahaya çıktı.

Karşılaşmaya Stefan Bircevic ve Earl Clark’ın karşılıklı basketleriyle başlayan iki ekipte pota altını etkili kullanmaya çalışırken Partizan’ın Uros Lukovic ile boyalı alanda ürettiği etkinliğe çözüm bulamayan Beşiktaş çeyreğin ilk beş dakikasını 11-6 geride kapattı. Bircevic ve Frank Robinson’un çembere yakın bulduğu isabetlere karşılık çeyreğin sonunda alan müdafaası deneyen Beşiktaş Michael Thompson’ın yay gerisindeki basketleri ve Earl Clark’ın saha içi isabetiyle skorda öne geçmeyi başardı. Kenardan gelen genç yıldız Vanja Marinkovic’in şutu ile 18-16 öne geçen Partizan, bu skorla ilk çeyreği önde bitirmeyi başardı.

twitter.com/BJK_Basketbol
twitter.com/BJK_Basketbol

İkinci çeyreğe Kyle Weems’in çaldığı topta hızlı hücumda bulduğu basketle başlayan temsilcimiz skoru dengelemeyi başardı. Novica Velickovic’in üretkenliğinden faydalanan Partizan, skorda önde kalmayı sürdürse de temsilcimiz Weems ve Clark’ın basketleriyle yakın takibini sürdürdü. Devreye beş dakika kala Andric ve Marinkovic’in üst üste basketleriyle Partizan farkı altı sayıya çıkarınca koç Ufuk Sarıca molayı aldı. Moladan Stimac’ı kullanarak dönek temsilcimize karşılığı Partizan Velickovic’in yüzü dönük ve sırtı dönük oyunlarıyla verdi. Son iki dakikaya girilirken geçiş hücumunda sahaya iyi yerleşen temsilcimiz Strawberry’nin bulduğu üç sayılık isabetle farkı üç sayıya indirdi ve Partizan molasına gidildi. Mola dönüşü rakibine tam sahada pres uygulayan ekibimiz Partizan’ı üst üste hataya zorlarken Weems’in üçlüğü ile skoru dengelemeyi başardı. Çeyrek sonunda Bircevic ve Clark’ın faul çizgisinden buldukları karşılıklı isabetlerin ardından Frank Robinson ile son topta sol dipten isabeti bulan Partizan soyunma odasına 44-41 önde girmeyi başardı.

Maçın üçüncü çeyreği başa baş bir mücadeleye sahne olurken Earl Clark’ın devamlı katkısının yanında kenardan gelen Erkan Veyseloğlu’ndan da verim alan temsilcimize karşı Partizan topu iyi paylaştığı hücumlarda skor üretti. Başa baş mücadeleye sahne olan ve skorda üstünlüğün sürekli el değiştirdiği üçüncü çeyrek 64-64’lük eşitlikle sonuçlandı. Final periyoduna Velickovic ve Stimac’ın karşılıklı sayılarıyla başlanırken oyundaki denge bozulmadı. William Hatcher’ın faul çizgisinden bulduğu üst üste sayılarla Partizan farkı altı sayıya çekerken temsilcimiz bir dönem cevap vermekte gecikti. Yine Hatcher’ın elinden buldukları isabetle Partizan farkı dokuz sayıya çıkarınca koç Ufuk Sarıca mola aldı. Yaklaşık altı dakika skor üretemeyen temsilcimiz 12-0’lık seriye Weems ile karşılık verirken Partizan’ın Branislav Ratkovica ile verdiği cevabı gecikmedi. Maçın sonunda oyundaki dengeyi iyice kaybeden temsilcimiz geri dönüş çabalarını skora yansıtamayınca farkın çift haneli sayılara yükselmesine de engel olamadı.  Uzun süre büyük çekime içinde geçen karşılaşmada son çeyrekte rakibinin oyununa karşılık vermekte zorlanan temsilcimiz karşılaşmadan 86-71 mağlup ayıldı.

Geri1 of 3

Partizan – Beşiktaş Sompo Japan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler