Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 27. haftasında Bahçeşehir Koleji’ni konuk eden Beşiktaş Sompo Japan, mücadeleden 80-78 galip ayrıldı.

Beşiktaş Sompo Japan ilk beşi: Kenan Sipahi – Kyle Gibson – Erkan Veyseloğlu – Samet Geyik – Joe Alexander

Bahçeşehir Koleji ilk beşi: Quino Colom – Andy Rautins – Manny Harris – Hadi Özdemir – Marcus Slaughter

Maça karşılıklı isabetlerle başlanırken çeyreğin ikinci yarısından itibaren üstünlüğü ele alan Beşiktaş Sompo Japan, ilk çeyreği 27-18 önde tamamladı. İkinci çeyrekte de maçtaki üstünlüğünü sürdüren ev sahibi ekip, çeyrek sonunda Colom’un üçlüğü gelmesine rağmen soyunma odasına 43-38 önde gitti.

İkinci yarıya hızlı başlayan taraf siyah beyazlı ekip olurken rakibine ilk sayı şansını yarı başlangıcından yaklaşık dört dakika sonra verdi. Maçtaki dominasyonu sekteye uğrayan ev sahibi ekip buna rağmen üstünlüğünü yitirmedi ve karar çeyreğine 57-55 üstün girdi. Karar çeyreğinde karşılıklı isabetler bulunurken momentumu ele geçiren Bahçeşehir Koleji DJ White ve Quino Colom’la etkili oldu ve bu etkinliğe Beşiktaş Sompo Japan tarafında Phil Pressey yanıt verdi. Pressey ile oyuna tutunan ev sahibi ekip, skor üstünlüğünü yitirmedi ve son saniyede Kenan Sipahi ile çizgiden hata yapmayarak mücadeleden 80-78 üstün ayrıldı ve üst üste üçüncü, toplamda 14. galibiyetini aldı.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir